heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 25 lipca 2008, 10:41

AMD się nie dzieli?

Tylko kilka godzin w Internecie krążyła sensacyjna wiadomość o zadeklarowaniu przez Dirka Meyera – nowego CEO AMD – podziału producenta na niezależne spółki zajmujące się projektowaniem i produkowaniem układów.

W lokalnej gazecie w Austin, gdzie znajduje się nieformalna kwatera główna AMD, pojawiły się przypisywane Meyerowi słowa o tym, że AMD „jest tylko o miesiące od poważnej restrukturyzacji, która wydzieli dział produkcyjny w nową, oddzielną spółkę, z nowym właścicielem”.

Taka deklaracja zgadzała się ze wspominaną od 2007 roku przez AMD strategią „asset smart”, mającą za zadanie zwiększyć konkurencyjność producenta i obniżyć koszta funkcjonowania.

AMD szybko zdementowało wiadomość. Według rzecznika spółki, Dirk Meyer został źle zrozumiany: podczas rozmowy z dziennikarzem mówił o planowanych zmianach w technologii produkcji wafli i nie nawiązywał w żaden sposób do szczegółów strategii asset smart.

Wypowiedź o rychłym podziale AMD została przez rzecznika przypisana analitykowi, Meyer miał mówić tylko o nadchodzącej restrukturyzacji, ale nie podawać żadnych szczegółów.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

25.07.2008 r.

Hynix zamyka fabrykę w USA, 10:40

8-warstwowe pamięci Mushkin X-Line, 10:39


Nowsze

25.07.2008 r.

Nadchodzi koniec TP, 10:42

Wydajny materiał termoelektryczny, 13:54


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 0.73 | SQL: 13 | Uptime: 395 days, 18:31 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl