heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 24 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 22 lipca 2008, 15:42

Sferia w rękach Polsatu?

Oferta publiczna Cyfrowego Polsatu przyniosła niemal 1 mld złotych – pieniądze te zostaną użyte na przejęcie warszawskiego operatora telefonicznego Sferia.

Kontrolowana przez właściciela Polstatu- Zygmunta Solorza-Żaka - spółka podpisała już wstępne porozumienie w sprawie przejęcia udziałów w Sferii.

Wystąpiliśmy do urzędu antymonopolowego o zezwolenie na przejęcie kontroli nad operatorem” - mówi Zygmunt Solorz-Żak.

Operator działa na terenie Warszawy i Ostrołęki, oferując usługi telefonii nomadycznej oraz dostęp do Internetu. Sferia korzysta z technologii CDMA.

Operator ma szanse na znaczne zwiększenie swojej wartości w najbliższym czasie, jako że istnieje możliwość otrzymania przez spółkę od UKE decyzji rozszerzającej rezerwację częstotliwości o usługi mobilne. Dzięki temu Sferia mogłaby świadczyć samodzielnie usługi telefonii komórkowej.

W planach operatora jest zbudowanie infrastruktury pokrywającej 70% powierzchni kraju, co pozwoli dotrzeć do 90% populacji. Koszta inwestycji szacowane są wyjątkowo optymistycznie na 300 mln złotych.

Jestem zainteresowany usługami telewizyjnymi, mediami elektronicznymi i telekomunikacją. W te sektory chcę inwestować. Chodzi o interaktywność” - informuje Zygmunt Solorz-Żak, pytany o plany strategiczne związane z przejęciem Sferii.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

22.07.2008 r.

Open Source niegotowe dla biznesu?, 6:01

21.07.2008 r.

AMD nie będzie bawiło się numerkami, 16:22


Nowsze

22.07.2008 r.

Wkrótce 45-nanometrowy procesor AMD, 16:08

Niebezpieczny GPS, 16:10


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.97 | SQL: 10 | Uptime: 139 days, 13:14 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl