heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 28 stycznia 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 4 lipca 2008, 19:25

Ciężkie czasy dla NVIDII?

Mb spodziewa się, że na usługi gwarancyjne związane z poprzednią generacją chipsetów i GPU mobilnych będzie musiała wydać 150-200 mln dolarów.

Takie informacje znalazły się w raporcie finansowym złożonym zgodnie z wymaganiami nowojorskiej giełdy. Po jego opublikowaniu walory spółki straciły około 25% wartości.

Mniejsze niż spodziewane mają być także przychody – NVIDIA zredukowała prognozę do poziomu 875-950 mln dolarów. Początkowo producent spodziewał się wpłynięcia na konta 1,1 mld USD.

Wyszczególnione w raporcie powody zmniejszenia przychodów to opóźnione masowe wprowadzenie na rynek nowej generacji chipsetów, konieczność dostosowania cen GPU do oferty konkurencji oraz „osłabienie popytu na rynkach całego świata”.

Kłopoty związane z wydatkami na usługi gwarancyjne: naprawę, zwroty, wymianę oraz inne powiązane koszta wynikają z użycia "słabego" materiału do produkcji wybranych GPU oraz chipsetów przeznaczonych do notebooków. W określonych warunkach materiał ten zawodzi, doprowadzając do wyższej niż normalnie odnotowywanej awaryjności.

W praktyce oznacza to, że układy te przegrzewają się, co prowadzi do ich awarii. NVIDIA wprowadziła już w życie plan awaryjny – system chłodzenia pracuje non-stop od chwili uruchomienia komputera – trudno jednak oczekiwać, by ze względu na generowany hałas spotkał się on z entuzjazmem ze strony użytkowników.

NVIDIA nie chce zdradzić, które układy okazały się być podatne na awarie. Nie podano też do informacji publicznej, w których modelach komputerów przenośnych można znaleźć felerne chipy.

Producent zapewnia, że zaczął już wykorzystywać w produkcji bardziej wytrzymałe materiały. Mimo to, w sprawozdaniu znalazło się zdanie: „Nie można zagwarantować, że nie odkryjemy defektów w innych produktach MCP lub GPU”.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

04.07.2008 r.

Mac OS X na fali, 12:57

Producenci pesymistyczni w sprawie MID-ów, 9:37


Nowsze

06.07.2008 r.

Pan Asahi otwiera butelki, 21:51

Kara za przenośność numerów uchylona, 21:52


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


elektronik - 04 lipca 2008, 22:19

we wszystkich PB-free , co by byÂło bardziej pseudoekologicznie , ekologicznie bo nie bedzie Pb a pseudo bo bedzie 2x wiecej smieci "ale bez Pb"Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 0.75 | SQL: 14 | Uptime: 51 days, 2:53 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl