heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 22 lutego 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 4 lipca 2008, 09:37

Producenci pesymistyczni w sprawie MID-ów

Producenci komputerów pozostają sceptyczni w sprawie szans sukcesu rynkowego urządzeń typu Mobile Internet Device.

Mimo entuzjazmu Intela, producenci nie wierzą w dobrą przyszłość rynkową urządzeń korzystających z platformy Centrino Atom. Największym zagrożeniem dla MIDów mają być... netbooki.

Zwiększająca się ciągle popularność komputerków z ekranami 7 i 10 cali oraz spodziewana recesja w światowej gospodarce mają sprawić, że klienci nie będą interesować się urządzeniami typu MID.

Dodatkowym zagrożeniem dla tego segmentu rynkowego ma być oferowana przez NVIDIĘ platforma Tegra, zgodna z ARM – z jej wykorzystaniem można stworzyć urządzenia konkurencyjne do MID-ów.

Dużym prolemem dla nowego typu urządzeń mają być także smartphone'y, które oferować będą funkcjonalność MID-ów poszerzoną o możliwości komunikacyjne.

Producenci wskazują także na opóźnienie we wprowadzaniu urządzeń na rynek – obecne przewidywania mówią o debiucie MID-ów w drugiej połowie 2009 roku. Według przewidywań Intela, rynek nowych urządzeń miał wystartować o pół roku wcześniej.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

04.07.2008 r.

Onet kończy testy wersji beta, 7:39

Superkomputer wykryje osteoporozę, 5:53


Nowsze

04.07.2008 r.

Mac OS X na fali, 12:57

Ciężkie czasy dla NVIDII?, 19:25


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.13 | SQL: 14 | Uptime: 440 days, 20:01 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl