heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 30 września 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 1 lipca 2008, 14:40

Nowe funkcje w dyskach sieciowych QNAP

W najnowszej wersji oprogramowania dla serwerów plików QNAP producent wprowadził bardzo ważne i oczekiwane nowe funkcjonalności dostępna dla wszystkich serwerów. Nowe oprogramowanie jest zainstalowane na wszystkich nowych serwerach i może być także przeprowadzona przez użytkowników aktualizacja już posiadanych modeli.

Nowa funkcja to „stacja monitoringu video”. Pozwala ona na podłączenie do sieci w której pracuje serwer QNAP dwóch sieciowych kamer video. Serwer QNAP pozwala w takim wypadku na rejestrację sygnału video na dysku twardym, podgląd obrazów poprzez przeglądarkę Internet Explorer. Posiada funkcję zapisu ciągłego, zapisu w przypadku wykrycia ruchu lub zapisu według ustawień kalendarza. Dzięki temu nasz serwer zyskuje miano serwera monitoringu video, przydatnego dla małych firm, domków jednorodzinnych i wszędzie tam, gdzie konieczny jest nadzór video dla zapewniania bezpieczeństwa.

"Wraz z prezentacją Stacji Monitoringu, chcemy pokazać użytkownikom urządzeń NAS, profesjonalne i łatwe w konfiguracji rozwiązania," powiedział Laurent Cheng, menadżer projektu firmy QNAP. "Stacja monitoringu oferuje wszechstronne tryby zapisu obrazu wideo i dźwięku, włączając nagrywanie ciągłe, nagrywanie z detekcji ruchu i harmonogramu. Szeroki wybór kamer z którymi urządzenie może współpracować, obsługa dwukierunkowej transmisji, monitoringu bezprzewodowego i przyjaznej kontroli PTZ to tylko kilka elementów które dziś się liczą w branży nadzoru przemysłowego, a wszystko to jest zupełnie za darmo w urządzeniach QNAP." Należy tez podkreślić, iż takie same możliwości, a nawet mniejsze u konkurencji są za dodatkową opłata - wykupieniem licencji.

Drugą nową funkcją jest możliwość instalowanie na serwerze QNAP dodatkowego oprogramowania tworzonego zarówno przez firmę QNAP jak i dużą grupę niezależnych programistów. Instalacja paczek zwanych QPKG jest bardzo prosta, a dodatkowe aplikacje nie zaszkodzą w działaniu urządzeń. Zarazem fascynująca jak i poszerzająca możliwości platforma będąca jedynie na urządzeniach NAS firmy QNAP będzie cieszyć się wielkim zainteresowaniem całego świata. Na dzień dzisiejszy gotowe są już paczki zawierające następujące oprogramowanie: Joomla!, phpMyAdmin (zarządzanie bazami danych MySQL, MLDonkey (klient p2p sieci emule), Optware.

Z bardziej istotnych zmian w standardowym oprogramowaniu wymieć należ dodanie następujących funkcjonalności: SMTP z obsługą SSL/TLS, DDNS obsługuje serwis "no-ip", nowa wersja serwera multimedialnego TwonkyMedia v 4.4.5, obsługa serwerów i replikacji Rsync. Dodano także możliwość ustawienia kalendarza pobierania plików w „Download Station” i szyfrowanie połączeń z siecią Torrent oraz zwiększenie do 500 liczby jednoczesnych zadań pobierania plików.

Urządzenia serii QNAP TS-109 i QNAP TS-209 zostały wyposażone w wysoce wydajnościowy procesor Marvell 500 MHz CPU i 128 MB pamięci DDRII przez co są najlepszym rozwiązaniem sprzętowym dla obecnego rynku NAS dla zastosowań SOHO. Pobór prądu urządzeń z serii QNAP TS-109 jest mniejszy niż 14.4W w trakcie normalnej pracy i 6.6W w trybie czuwania. Unikalne wzornictwo i zaprojektowany beż żadnych wiatraków z chłodzeniem pasywnym zapewnia cichą i bezawaryjną pracę. Seria QNAP TS-109 została uhonorowana ponad 20 nagrodami z całego świata od momentu wydania. QNAP TS-209 jest serią urządzeń NAS, z obsługą HOT-SWAP i systemami RAID 0/1/JBOD. Maksymalna obsługiwana pojemność dysków to 2TB. QNAP TS-409 jest 4 dyskowym urządzeniem NAS wspierającym funkcję HOT-SWAP wraz z ekskluzywnymi trybami tj. Poszerzenie pojemności RAID, migracja do innego systemu RAID bez utraty żadnych danych. Jest idealnym rozwiązaniem dla zapisu wielkiej ilości danych, pobierania plików i udostępniania multimediów.

QNAP TS-209

QNAP TS-209Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

01.07.2008 r.

Niskoprofilowa płyta główna VIA Pico-ITX ze zintegrowanym zasilaniem, 14:38

Xandros kupił Linspire, 12:10


Nowsze

01.07.2008 r.

Everex szykuje 10-calowego killera Eee PC, 14:44

Acer, Apple, Dell, i HP pozwani na patent, 14:45


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 0.49 | SQL: 18 | Uptime: 331 days, 13:53 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl