heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 18 czerwca 2008, 11:07

AMD Puma - pierwsza niespodzianka

Wraz ze zbliżającą się premierą komputerów przenośnych z platformą Puma AMD wyciąga z rękawa nowe niespodzianki, w pierwszym rzucie dotyczące stosowanych w notebookach procesorów.

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez AMD do tej pory, w maszynach z Pumą producenci mogą osadzać Turiony Ultra bądź Turiony, Athlony i Semprony. Pierwsze CPU miały być wynikiem prac nad procesorami przeznaczonymi specjalnie do stosowania w komputerach przenośnych (nazwa kodowa Griffin), podczas gdy pozostałe miały wykorzystywać dobrze znaną na rynku architekturę K8.

Podczas wczorajszej polskiej premiery Pumy dla partnerów AMD i zaangażowanych producentów okazało się, że spółka ma tak naprawdę inne plany dotyczące procesorów. O ile rzeczywiście na początku można spodziewać się w notebookach z Pumą dwóch architektur procesorów, o tyle docelowo – w przeciągu kilku miesięcy – także CPU z niższej półki, w tym jednordzeniowe Semprony, korzystać będą już z architektury Griffina.

Oficjalnymi partnerami AMD i pierwszymi producentami, którzy wprowadzą notebooki z Pumą na polski rynek są Acer, ASUS, Fujitsu-Siemens, Hewlett – Packard, MSI oraz Toshiba. Łącznie do sprzedaży w naszym kraju trafić ma początkowo około 30 konfiguracji.

Pierwszym producentem, który wprowadzi na rynek XGP, a więc zewnętrzny układ graficzny, będzie najprawdopodobniej Fujitsu-Siemens, który demonstrował urządzenie podczas premeiry Pumy.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

18.06.2008 r.

IBM: Akka na dwa systemy, 8:57

17.06.2008 r.

Niewidzialny dla dźwięku, 16:25


Nowsze

18.06.2008 r.

Opera Software i Allegro.pl łączą siły, 11:10

Duża popularność Firefoksa 3, 16:58


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.85 | SQL: 17 | Uptime: 395 days, 19:44 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl