heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 16 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Sobota, 14 czerwca 2008, 14:29

SiS dołącza do frontu przeciwko Intelowi

Do walczących z Intelem AMD, NVIDII i VIA dołączył SiS – sprzymierzeńcy domagają się udostępnienia im opracowywanego przez konkurenta opisu kontrolera USB 3.0.

Członkowie nieformalnego sojuszu przymierzają się do wspólnego zaprojektowania własnej wersji kontrolera; NVDIA zapewnia, że każdy z „aliantów” przeznaczył już na ten cel zasoby: zarówno pracowników, jak i fundusze.

Protestującym zależy na otrzymaniu specyfikacji od Intela, gdyż zaprojektowanie własnego kontrolera będzie po pierwsze czasochłonne i drogie, a po drugie – na pewno pojawią się podczas prac nieco inne interpretacje zapisów standardu USB 3.0, przez które układ trzeba będzie przeprojektować dla uzyskania pełnej kompatybilności.

Samo wprowadzanie poprawek może zająć nawet 9 miesięcy pracy inżynierów. Zdaniem NVIDII, da to Intelowi pełne dwa lata proponowania interfejsu USB 3.0 praktycznie bez żadnej konkurencji. Umożliwi to gigantowi dyktowanie wysokich cen na swoje chipsety i postawi w trudnej sytuacji rynkowej pozostałych producentów, którzy będą w stanie proponować chipsety obsługujące tylko interfejs w drugie wersji. Należy przypomnieć, że Intel uczestniczy w pracach rozwojowych USB 3.0 i równolegle opracowuje obsługujący interfejs sprzęt. Konkurenci muszą czekać, aż otrzymają oficjalne specyfikacje.

Intel broni się przed oskarżeniami tłumacząc, że projekt kontrolera wybiega poza specyfikacje USB 3.0 i kontratakuje stwierdzeniem, że konkurenci chcą po prostu otrzymać za darmo wyniki pracy Intela, który przyzwyczaił ich do tego, dzieląc się projektem kontrolera USB 2.0.

Korporacja tłumaczy ponadto, że prace nad układem nie zostały jeszcze ukończone, a projekt jest niekompletny. W odpowiedzi NVIDIA stwierdziła, że Intel na pewno ma już działające chipy.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

14.06.2008 r.

Apple będzie jednak produkować procesory, 11:38

Malowane kwantami, 11:38


Nowsze

15.06.2008 r.

Apple będzie zazdrościć HP?, 9:35

KE przyjrzy się głosowaniom nad OOXML, 12:15


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.03 | SQL: 18 | Uptime: 26 days, 8:50 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl