heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 16 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 5 czerwca 2008, 15:41

Verbatim: Najlżejsze pół terabajta

Od czerwca można już kupić w Polsce najlżejszy 2,5-calowy dysk zewnętrzny o pojemności pół terabajta (500 GB). Urządzenie produkowane przez Verbatim jest poręczne jak palmtop (lekkie, małe i cienkie), ale ma pojemność notebooka z najwyższej półki. Waży niecałe 170 gramów i dostępne jest w cenie 820 zł (sugerowana cena detaliczna).

Użytkownicy przywiązują obecnie ogromną wagę do prostej obsługi, mobilności, oraz – w coraz większym stopniu – wyglądu swoich nośników danych, które muszą przy tym odznaczać się dużą pojemnością.

Kai Miroschnik, kierownik działu multimediów i urządzeń peryferyjnych na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki stwierdził: „Kolejny raz jako jedni z pierwszych wprowadzamy na rynek innowacyjne rozwiązanie. Nasz 2,5-calowy dysk o pojemności pół terabajta jest prawdopodobnie najlżejszy na świecie. To osiągnięcie jest dla nas szczególnie istotne, ponieważ dopiero niecały rok temu wkroczyliśmy na rynek zewnętrznych dysków twardych”.

Mieszczący się w dłoni dysk odznacza się ogromną pojemnością dzięki zastosowaniu w nim trzech talerzy o pojemności 166 GB każdy. Pozwala to na przechowywanie olbrzymich ilości danych, które można bardzo łatwo i szybko przenieść z komputera stacjonarnego lub laptopa. Port USB umożliwia transfer danych z prędkością do 480 Mbitów/sekundę. Wersja combo ma także złącze Firewire, za pomocą którego dane można przesyłać z prędkością do 400 Mbitów/sekundę. Dysk zasilany jest bezpośrednio z magistrali USB 2.0 i nie wymaga zewnętrznego zasilacza ani dodatkowego kabla USB. Urządzenie jest ponadto bardzo ciche, ponieważ pracuje bez wentylatora.

Wszystkie twarde dyski Verbatim standardowo wyposażone są w przyjazne dla użytkownika oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych. W systemie operacyjnym Leopard od Apple programem takim jest Time Machine, a w modelach z interfejsem USB wykorzystano oprogramowanie Nero – BackItUp 2 Essentials.

Nowy 2,5-calowy dysk twardy Verbatim o pojemności 500 GB jest dostępny
w sprzedaży od czerwca, a jego cena to 820 zł brutto (sugerowana cena detaliczna).

Galeria


2,5 calowy dysk zewnętrzny Verbatim
2,5 calowy dysk zewnętrzny Verbatim

2,5 calowy dysk zewnętrzny VerbatimWersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

05.06.2008 r.

Poczta Polska pobierze cło i VAT, 11:48

Acer mocno stawia na Linuksa, 11:46


Nowsze

05.06.2008 r.

Urządzenia Blu-ray z odtwarzaniem HD DVD, 17:44

Intel ukarany za łamanie przepisów prawa handlowego, 17:45


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.92 | SQL: 15 | Uptime: 26 days, 9:02 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl