heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 21 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Niedziela, 1 czerwca 2008, 13:20

Apelacja w sprawie OOXML

Indie, Brazylia oraz RPA zamierzają złożyć apelację w ISO w sprawie szybkiego przyjęcia Open Office XML jako standardu.

Organizacje standaryzujące z tych krajów wskazują na nieprawidłowości w procesie rozpatrywania wniosku Microsoftu oraz brak czasu na dokładne rozpatrzenie wszystkich wątpliwości zgłoszonych podczas ewaluacji formatu.

Format OOXML został zatwierdzony jako standard ISO w kwietniu; „za” głosowało 86% organizacji członkowskich. O procesie standaryzacji było kilka razy głośno ze względu na niecodzienny przebieg głosowań w poszczególnych narodowych ciałach standaryzujących, między innymi w Polsce.

Protestujący zwracają uwagę, że pod dyskusję wzięto tylko 67 z 1027 odpowiedzi na pytania dotyczące formatu; resztę zatwierdzono podczas głosowania, bez wgłębiania się w analizę i bez umożliwienia zaprezentowania stanowisk poszczególnych organizacji.

Protestujący wskazują także, że ostateczny opis standardu nie został jeszcze opublikowany, mimo przepisu nakazującego dokonania tego w ciągu 30 dni od dyskusji na Ballot Resolution Meeeting.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

31.05.2008 r.

Mniej komórek w Europie Zachodniej, 14:23

Seagate planuje SSD, 12:19


Nowsze

01.06.2008 r.

Goręcej na linii Intel – NVIDIA?, 13:21

AMD rozsyła Radeony 4850, 13:21


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 4.14 | SQL: 18 | Uptime: 1 day, 7:34 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl