heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 19 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 28 maja 2008, 12:52

Intel: Centrino 2 się spóźni

Intel przekłada premierę nowej generacji platformy mobilnej – powodem są kłopoty techniczne i administracyjne.

Centrino 2, znane także pod nazwą kodową Montevina, zostanie wprowadzone na rynek 14 lipca, a nie jak do tej pory informował Intel – jeszcze w czerwcu, po targach Computex. Na dodatek nie będzie to premiera „pełna” - na wszystkie układy wchodzące w skład platformy trzeba będzie poczekać dłużej.

14 lipca dostępne będą procesory serii „T” oraz „X”, a także chipset serii PM – a więc przeznaczony do pracy z samodzielną kartą graficzną. Intel ma kłopoty techniczne z chipsetem ze zintegrowaną grafiką, zostanie on zaprezentowany później – najprawdopodobniej w sierpniu.

Kłopoty – tym razem jednak natury administracyjnej – są związane także z certyfikacją anten do WI-Fi. Intel przyznaje, że w złożonych w amerykańskiej komisji dokumentach znalazły się błędy, które trzeba poprawić. Nowa wersja modułu Wi-FI, zwana kodowo „Shirley Peak”, ma zostać włączona do platformy w sierpniu. Opóźniony będzie także moduł WiMAX, Intel nie podał jednak żadnych informacji o możliwym terminie wprowadzenia na rynek.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

28.05.2008 r.

Gates odchodzi i zostaje, 12:52

MTI zaoferuje międzynarodową numerację, 12:49


Nowsze

28.05.2008 r.

Japonia: Kwantowa teleportacja pomaga liczyć, 13:56

LaCie wprowadza nagrywarkę Blu-ray 4x, 18:18


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.23 | SQL: 18 | Uptime: 164 days, 15:58 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl