heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 16 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 28 maja 2008, 12:49

MTI zaoferuje międzynarodową numerację

Mobilna Telefonia Internetowa (MIT) poinformowała o podpisaniu umowy o współpracy z firmą TeleKontakt 24. Celem umowy jest rozwój i administracja platformy telekomunikacyjnej, która realizuje usługę LoVo. Usługa LoVo, dzięki rozległemu systemowi telekomunikacyjnemu TeleKontakt24, będzie dostępna na całym świecie w lokalnej numeracji abonenckiej, tzn. jej użytkownicy przebywający w innym kraju niż Polska i wykorzystujący usługę LoVo z numeracją tego kraju, będą mogli komunikować się z telefonami z tej samej strefy w cenach połączeń lokalnych. LoVo będzie też mogła być w prosty sposób dystrybuowana przez innych światowych operatorów telekomunikacyjnych.

TeleKontakt24 jest partnerem technologicznym spółki MTI, oferującej usługi telefonii LoVo jak i niezależnym koncesjonowanym operatorem telekomunikacyjnym. Firma współpracuje z największymi operatorami telekomunikacyjnymi w Polsce i na świecie. Odbiorcami oferty są firmy, które globalnie sprzedają usługi telekomunikacyjne pod własną marką na całym świecie. Sieć telekomunikacyjna firmy zbudowana jest w oparciu o włókna światłowodowe. Stosowanie urządzeń komutujących (PSTN) zapewnia jakość wykonywanych usług telekomunikacyjnych na poziomie przewyższającym wymagania ITU.

Dzięki współpracy z TeleKontakt24 będziemy mogli globalnie zaoferować naszym klientom rozwiązania technologiczne ułatwiające pracę i znacząco redukujące koszt połączeń telekomunikacyjnych.” –powiedział Paweł Ośka, prezes zarządu MTI Sp z o.o. „Wybraliśmy firmę Telekontakt24, gdyż znana jest z jakości usług świadczonych przez zespół doświadczonych pracowników, jak i stosowania najnowocześniejszych technologii.

Celem TeleKontakt24 jest sprawienie, aby nasi Partnerzy działali globalnie i mogli skoncentrować się na tym, co dla nich istotne, czyli sprzedaży i promocji, bez konieczności tworzenia rozbudowanej infrastruktury wsparcia technicznego.” – powiedział Andrzej Dąbrowa, prezes zarządu TeleKontakt24.

Usługa LoVo


MTI - Mobilna Telefonia Internetowa w ramach usługi LoVo oferuje w pełni funkcjonalną telefonię mobilną w technologii UMA, z tą jednak różnicą, że nie jest ona związana z żadnym operatorem komórkowym (dotychczasowe pionierskie rozwiązania UMA zawsze wiązały się z koniecznością współdziałania z jedną, konkretną siecią GSM oferującą tego typu usługę). Kluczowa funkcja UMA, czyli płynne przełączanie rozmowy pomiędzy technologią internetową (VoIP) z przypisanym numerem stacjonarnym i GSM jest realizowana z dowolnym operatorem komórkowym. Nie jest to jedyna zaleta LoVo, bowiem MTI, jako pierwsza na rynku, oferuje płynny roaming pomiędzy sieciami WiFi i 3G – to znaczy, że jeżeli w czasie prowadzenia rozmowy jakość sygnału WiFi (lub jego siła) spadnie poniżej zadanej wartości, system płynnie przełączy rozmowę VoIP na UMTS w sposób niezauważalny dla użytkownika.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

28.05.2008 r.

MSI sprzeda fabrykę płyt głównych?, 9:52

Koniec plastikowego koszmaru?, 9:52


Nowsze

28.05.2008 r.

Gates odchodzi i zostaje, 12:52

Intel: Centrino 2 się spóźni, 12:52


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.57 | SQL: 9 | Uptime: 26 days, 8:27 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl