heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 13 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 14 maja 2008, 16:03

Creative prezentuje kartę Sound Blaster X-Fi na USB

Firma Creative zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży Creative USB Sound Blaster® X-Fi® Surround 5.1 - pierwszej karty dźwiękowej ze złączem USB 2.0, która umożliwia łatwe uzupełnienie komputera PC i notebooka o dźwięk najwyższej jakości w standardzie Xtreme Fidelity™ (X-Fi).

Wewnątrz minimalistycznej, czarnej obudowy Creative USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 mieszczą się najnowocześniejsze technologie X-FI oraz wysokiej jakości komponenty elektroniczne gwarantujące dźwięk o znakomitych parametrach i brzmienie, którego nie powstydziłby się dobry odtwarzacz CD/DVD. Szeroki zestaw złącz pozwała na podłączenie przewodami analogowymi do aktywnych głośników komputerowych, ale też pojedynczym światłowodem do dowolnego zestawu kina domowego posiadającego wejście cyfrowe. Układ zdalnego sterowania w połączeniu z oprogramowaniem multimedialnym uprzyjemnia i ułatwia sterowanie podczas słuchania muzyki czy oglądania filmów. Wystarczy podłączyć urządzenie do komputera PC lub notebooka przez port USB, aby wprowadzić muzykę z plików MP3 na wyższy poziom jakości. Technologie X-Fi pozwolą także poznać w pełni przestrzenny dźwięk kinowy podczas oglądania filmów DVD lub pobranych z sieci, a efekty Creative EAX® Advanced HD dodadzą realizmu dźwiękom w grach.

Na technologie X-Fi składają się dwie najważniejsze funkcje:
– X-Fi 24-bit Crystalizer. X-Fi 24-bit Crystalizer poprawia brzmienie muzyki i filmów pobranych z sieci, przywracając szczegółowość i dynamikę utraconą w procesie kompresji. Inteligentnie wzmacnia wysokie i niskie tony, dzięki czemu brzmienie ma lepsza dynamikę a poszczególne dźwięki są lepiej wyeksponowane.
– X-Fi CMSS-3D. X-Fi CMSS-3D przekształca stereofoniczny dźwięk z plików MP3 i cyfrowych filmów w dźwięk przestrzenny, nawet w zwykłych słuchawkach. Pozycjonuje głosy przed słuchaczem, a pozostałe instrumenty i dźwięki dookoła, tak jak na koncercie.

Creative USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1
Creative USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1
Creative USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1

Creative USB Sound Blaster X-Fi Surround 5.1Dane ogólne:
– Złącze USB 2.0, wysokiej jakości dźwięk 5.1.
– Technologie X-Fi poprawiające brzmienie.
– Zasilanie z portu USB.
– Pozłacane wyjścia RCA na tylnym panelu i wyjścia kanałów dookolnych mini-jack, zapewniające maksymalną wierność oryginalnemu brzmieniu.
– Wyjście optyczne do podłączenia do zestawu kina domowego.
– Odtwarzanie i nagrywanie z 24-bitową rozdzielczością (ADC, DAC) oraz niezależne wejście liniowe.
– Bezprzewodowy pilot zdalnego sterowania i oprogramowanie Full Screen Entertainment Centre przekształci każdy komputer PC w domowe centrum rozrywki.
– Łatwo dostępne wyjście słuchawkowe i wejście mikrofonowe.
– Wygodny regulator głośności i z funkcją szybkiego wyciszenia.
– Monitoring sygnału z wejścia liniowego.
– Obsługa EAX Advanced HD 4.0 i OpenAL.
– Oprogramowanie Creative ALchemy przywracające dźwięk przestrzenny w grach DS3D w systemie Windows Vista.


Karta Creative USB Sound Blaster® X-Fi® Surround 5.1 dostępna będzie na rynku polskim z końcem maja w cenie 249 PLN brutto. Objęta jest dwuletnią gwarancją.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

14.05.2008 r.

VIA prezentuje wbudowane systemy x86 w Tokio, 15:58

13.05.2008 r.

Ruszył WorldWide Telescope, 21:02


Nowsze

14.05.2008 r.

Popyt i podaż na rynku pracy - raport Pracuj.pl, 16:48

Polski Microsoft rośnie w siłę, 16:53


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.08 | SQL: 33 | Uptime: 83 days, 17:37 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl