heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 24 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 30 kwietnia 2008, 12:07

Standby bez prądu

Urządzenia w naszych domach, nawet gdy z nich nie korzystamy, zużywają sporo energii. Wszystko przez to, że korzystają one z trybu uśpienia, w którym ciągle są gotowe do pracy

Fujitsu Siemens Computers opracowało monitor, który również przechodzi w stan uśpienia, ale nie pobiera w tym czasie energii. Takie rozwiązanie pomoże zaoszczędzić w domu kilkadziesiąt złotych rocznie. W przypadku wielkich korporacji oszczędności mogą sięgać setek tysięcy złotych.

Pomysł Fujitsu Siemensa polega na zastosowaniu specjalnego przełącznika. Gdy komputer zostaje wyłączony, przełącznik w monitorze całkowicie odcina dopływ prądu. Gdy wykryje on, że komputer został włączony, ponownie się przełącza i prąd znowu dociera do monitora.

Nowy monitor będzie sprzedawany latem bieżącego roku. Początkowo ma on trafić przede wszystkim do firm.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

30.04.2008 r.

Xerox: Papier wielokrotnego użytku, 12:06

SP3 dla XP wycofany, 12:05


Nowsze

30.04.2008 r.

Intelowi brakuje Atomów, 14:05

Hans Reiser uznany winnym, 19:59


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Citek - 01 maja 2008, 14:45

Przecież takie rozwiązanie jest bardzo proste i prymitywne.
Do zrobienia tego wystarczy np. prosty przekaźnik, który jest podłączony do portu USB lub do portu GAMEPORT z skąd pobiera prąd.
Idą dalej lepiej zrobić sobie przedłużacz, który włącza i wyłącza się wraz z komputerem.
Pod takie przedłużacz można podłączyć nie tylko monitor, ale i głośniki, AP i inne rzeczy, z których korzystamy podczas pracy z PC.


naszwroclaw.net - 01 maja 2008, 23:42

Kiedys byly zasilacze (AT) automagicznie odłączające zasilanie monitora - nie wiem czemu w ATX'ach zrezygnowano z tego dobrego rozwiązania (z początku dalej było gniazdo "przelotowe" do podpięcia monitora) - bardzo ładnie się mieścił w nich dodatkowy przekaźnik ktory odcinał zasilanie dodatkowego gniazda - przerobilem tak z 10 zasilaczy jesli nie wiecej...Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.23 | SQL: 9 | Uptime: 139 days, 14:41 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl