heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 15 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 16 kwietnia 2008, 17:07

Aladdin: Telepraca bez ryzyka

Nowy token sprzętowy Aladdin eToken NG-FLASH 72K (na port USB) jako pierwszy na rynku informatycznym łączy otwartą technologię Java Card z mechanizmem szyfrującym pamięć flash. Mariaż technologii szyfrujących i uwierzytelniających ma wspierać pracę zdalną oraz telepracę.

Zintegrowanie rodziny eTokenów z technologią Java Card to odpowiedź firmy Aladdin na współczesne oczekiwania biznesu oraz na dynamiczny rozwój pracy mobilnej. Nowe modele pracy, takie jak telepraca czy praca mobilna, wymagają szybkiego dostosowania technologii informatycznych do różnych scenariuszy rozwoju oraz możliwości integracji z innymi systemami. W eTokenach możliwości integracji realizowane są przez zastosowanie platformy Java Card. Dzięki niej posiadacz eTokena ma większe możliwości indywidualnego ustalania parametrów bezpiecznego dostępu do zdalnych zasobów informacyjnych oraz funkcjonalności systemów. Aladdin udostępnia użytkownikom eTokenów oprogramowanie, eToken software developer kit (SDK), które pomaga tworzyć i wgrywać na tokeny własne aplety (niewielkie programy), które umożliwiają np. definiowanie zdalnego dostępu do wybranych plików, aplikacji i funkcjonalności. Ta nowa cecha eTokenów powoduje duże wsparcie dla elastycznego modelowania pracy mobilnej i zdalnej.

eToken NG-FLASH 72K integruje w jednym urządzeniu klucze szyfrujące oraz cyfrowe certyfikaty w celu ochrony zasobów informacyjnych. Jednocześnie pozwala na bezpieczny, zdalny dostęp do plików i funkcji realizowanych przez systemy informatyczne. eToken NG-FLASH 72K łączy w sobie technologię karty elektronicznej (smartcard) z nośnikiem pamięci flash o pojemności do 4 gigabajtów. Można go zatem wykorzystywać np. jako nośnik zaszyfrowanych danych. Urządzenie to ostatecznie wyeliminowało konieczność posiadania dwóch odrębnych tokenów w przypadku chęci korzystania z bezpiecznego dostępu do danych oraz szyfrowania pamięci flash. Posiadacz NG-FLASH 72K może swobodnie przenosić poufne dane i korzystać z nich przy pomocy dowolnego komputera z portem USB – nie narażając tych danych na naruszenie przez osoby trzecie lub kradzież. Urządzenie to, dzięki wykorzystaniu technologii Java Card, daje także możliwość bezpiecznej, zdalnej pracy na dokumentach lub systemach, które są zainstalowane w firmie.

Wspomniany SDK, nowy system Aladdina wspierający tokeny z technologią Java Card, jest kompatybilny ze standardem Sun Java. eTokeny spełniają ponadto restrykcyjne wymogi ochrony danych, włączając w to amerykańskie regulacje SOX, HIPPA i międzynarodowe PCI DSS. Jednocześnie Aladdin zwiększył pojemność pamięci zapisywanej i szyfrowanej na pojedynczym tokenie do 4 GB.

Można powiedzieć, że eToken NG-FLASH umożliwia firmom realizację koncepcji mobilnego biura, w którym, poza możliwością posługiwania się podpisem elektronicznym, z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie realizowany jest bezpieczny dostęp do sieci, aplikacji, danych. Wprowadzenie nowego tokena wraz z nową technologią Java Card pokazuje, w którą stronę zmierzamy – naszą misją jest z jednej strony podnoszenie poziomu bezpieczeństwa, ale z drugiej strony, tworzenie produktów, które wspomagają rozwój biznesu. Wspieramy przedsiębiorstwa poprzez możliwość indywidualnego, elastycznego określania sposobu wykorzystania eTokenów w codziennej pracy, np. przez pracowników mobilnych lub tych, którzy pracują w swoich domach.” – powiedział Shlomi Yanai, wiceprezes Aladdina odpowiedzialny za pion eTokenów.

Certyfikowane tokeny sprzętowe Aladdina oparte na technologii Java Card działają w myśl koncepcji plug-and-play. Ich instalację wspiera interfejs CCID Microsoftu oraz instalacja załączonego sterownika. Obecnie z rozszerzoną pamięcią 72K dostępne są także inne modele eTokenów Aladdina: eToken PRO i eToken PRO Smartcard. Wszystkie posiadają technologię Java Card.

Aladdin eToken NG-FLASH 72K

Aladdin eToken NG-FLASH 72KWersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

16.04.2008 r.

Przenośne gniazdko zasilające Kensington, 17:04

Rosjanie będą mieli swój Pracuj.pl, 16:56


Nowsze

16.04.2008 r.

Nintendo: Wii Fit będzie kosztować 90 USD, 17:09

Dell zadowolony z Linuksa, 17:09


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.35 | SQL: 12 | Uptime: 63 days, 3:30 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl