heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 30 czerwca 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 22:16

Proces o Vista Capable wstrzymany

Sąd federalny w Seattle przychylił się do wniosku Microsoftu o wstrzymanie biegu procesu w sprawie znakowania komputerów logiem „Vista Capable” do czasu rozpatrzenia przez Sąd Apelacyjny odwołania korporacji.

Wstrzymanie procedur oznacza, że podczas oczekiwania na orzeczenie sądu apelacyjnego nie będą zbierane żadne informacje ani dowody w sprawie, a te pozyskane do tej pory nie będą przekazywane skarżącym.

Microsoft stara się uchronić przed przyznaniem procesowi statusu postępowania zbiorowego – w wypadku przegrania takiego postępowania korporacja zostałaby zmuszona do wypłacenia odszkodowań wszystkim użytkownikom, którzy poczują się oszukani marketingiem firmy.

Wewnętrzna korespondencja Microsoftu, która wyciekła z dokumentacji procesowej, wskazuje, że zarząd korporacji zdawał sobie sprawę z nieczytelnych dla użytkowników różnic między certyfikatem „Vista Capable” a „Vista Premium Ready”. Co więcej, okazało się, że część sprzętu – na przykład zintegrowany układ graficzny Intela serii 900 – otrzymała certyfikat mimo niespełniania wymagań.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

07.04.2008 r.

UKE przytnie operatorom, 22:16

Gen dyktatury, 22:15


Nowsze

08.04.2008 r.

Wynik ankiety o High Definition, 7:01

Optoma HD75, 7:15


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 0.60 | SQL: 21 | Uptime: 128 days, 7:49 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl