heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 25 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 19 marca 2008, 07:05

Filmweb.pl świętuje 10. urodziny!

Filmweb.pl, najpopularniejszy portal filmowy w Polsce stworzony przez agencję interaktywną Artegence, doczekał się dziesiątych urodzin.

Od tego czasu Filmweb nieustannie ewoluował wraz z rozwojem Internetu. Jest prekursorem wielu nowych trendów: rozpoczął budowę w 2002 roku jedną z pierwszych polskich społeczności, w 2000 roku uruchomił pierwszy polski serwsi WAP. Jest jednym z najbardziej innowacyjnych serwsów nie tylko w Polskiej sieci.

Budowa doskonałego portalu nigdy się nie kończy” – mówi Artur Gortych, założyciel i wydawca Filmweb.pl - „W najbliższych miesiącach użytkowników czeka prawdziwa rewolucja, której zwiastuny można już odnaleźć na portalu w postaci chociażby kilku autorskich projektów internetowej telewizji tematycznej. Obecnie w jej ramach funkcjonują dwa formaty programów wideo: „Cięcia” - czyli analitycznej i niekonwencjonalnej zapowiedzi premier oraz „Nakręconych” – czyli pełnej zadumy, melancholii i dowcipu niepokornej impresji związanej z wybraną premierą filmową” – dodaje.

Od jesieni 2007 roku w portalu funkcjonuje nowa redakcja, na której czele stoi Krzysztof Michałowski jako redaktor naczelny oraz Michał Burszta jako jego zastępca. Nowa redakcja za cel postawiła sobie przekształcenie Filmwebu w filmowe uniwersum, w którym każdy znajdzie swoje miejsce, ale też nadanie portalowi opiniotwórczego i kulturotwórczego sznytu.

Elementem strategii Filmweb.pl jest otwarcie się z rzeczywistości wirtualnej na realną. Portal pragnie integrować użytkowników wokół kina, rozwijać ich horyzonty, choć również bawić ich i łączyć. Służą temu zloty użytkowników Filmwebu, specjalne seanse Filmoteki i Filmwebu, a także patronat nad festiwalem filmów dokumentalnych Planet Doc Review.

Jako jedyny portal w Polsce, Filmweb.pl został patronem medialnym najważniejszej i najbardziej prestiżowej instytucji filmowej w Polsce, czyli Filmoteki Narodowej. W ramach współpracy Filmweb.pl i Filmoteka organizują raz w miesiącu specjalne pokazy filmowe, na których użytkownicy mogą zobaczyć arcydzieła sztuki filmowej.

Do portalu wprowadzony został nowy dział "Powiększenie", w którym publikowane są pogłębione teksty o kinie. Utwory autorstwa przedstawicieli środowiska akademickiego, filmowego, ale także użytkowników portalu poddane są analizie przy użyciu narzędzi zarówno filozofii, socjologii jak i antropologii kulturowej. W ten sposób realizowana jest misja edukacyjna serwisu.

W związku z dziesiątą rocznicą powstania Filmweb.pl ogłosił konkurs "Dlaczego z nami jesteś?". Użytkownicy proszeni są o nadesłanie odpowiedzi w formie wideo.

Twórcy 30 najciekawszych materiałów zostaną nagrodzeni filmami DVD, zaś trzech najlepszych autorów otrzyma atrakcyjne cyfrowe kamery o pojemności pamięci 30 GB. Z nadesłanych materiałów redakcja Filmweb.pl przygotuje wideo-niespodziankę.
Wideo z odpowiedziami internautów na konkursowe pytanie można nadsyłać do 8 kwietnia na adres:
ul. Bukowińska 22b
02-703 Warszawa
z dopiskiem "Filmweb - 10 za mało"


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

19.03.2008 r.

Intel wykorzystał technologię AMD, 7:02

18.03.2008 r.

Piractwo może być korzystne, 17:31


Nowsze

19.03.2008 r.

SP1 dla Visty do pobrania, 9:18

Seagate się reorganizuje, 11:05


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?



Autor:  










Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 4.59 | SQL: 9 | Uptime: 106 days, 34 min h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl