heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 21 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 10 marca 2008, 08:47

O2 wejdzie na rynek komórek

W tym roku spółka o2 wejdzie na rynek telefonii komórkowej, oferując rozmowy przez internet w technologii VoIP - podaje Gazeta Prawna.

Spółka o2 prowadzi rozmowy z producentami telefonów komórkowych oraz operatorami sieci komórkowych. W efekcie ma powstać wspólna oferta taniej telefonii internetowej za pośrednictwem telefonu komórkowego.

- Planujemy wprowadzić ofertę na rynek w tym roku - podkreśla Jacek Świderski, członek zarządu spółki o2, właściciela m.in. portalu o2.pl oraz Tlenofonu, usługi VoIP.

Usługa w wersji testowej już działa. Aby dzwonić z komórki przez internet, trzeba skonfigurować telefon. Warunek - muszą to być aparaty obsługujące tzw. protokół SIP (taką możliwość ma część nowych telefonów dostępnych na rynku). Aby można było dzwonić przez internet za darmo lub po niskich kosztach, w miejscu, w którym jesteśmy, musi być jednak bezprzewodowy internet. Bez tego usługa nie działa. Można wprawdzie połączyć się z siecią za pomocą któregoś z operatorów, ale wtedy trzeba ponieść koszty transmisji danych, które nie są niskie.

Aby rozwiązać ten problem, o2 potrzebuje producenta telefonów oraz operatora telefonii komórkowej. Komórki będą tańsze, bo o2 będzie do nich dopłacać. Natomiast dzięki umowie z operatorem komórkowym klientom zostaną zaproponowane niższe stawki połączenia z internetem lub tradycyjnych taryf, tam gdzie nie ma bezprzewodowego internetu.

5 mln zł zainwestuje o2 w usługi związane z telefonią komórkową.

GP

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

09.03.2008 r.

Microsoft interesuje się formatem Blu-ray, 22:52

Zapuszkowane bakterie, 19:13


Nowsze

10.03.2008 r.

AMD przyspieszy w filmach, 10:39

Szczepionka dla ciśnieniowca, 11:02


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.35 | SQL: 8 | Uptime: 1 day, 6:32 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl