heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 27 września 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 27 lutego 2008, 09:02

Polscy internauci nie chcą niepodległego Kosowa

Większość polskich internautów korzystających z największych portali opowiedziała się przeciwko uznaniu przez Polskę niepodległości Kosowa. Tym samym wyniki znacznie różnią się od tego, co w ostatnim czasie zaprezentował jeden z ośrodków badania opinii publicznej.

W sondażu SMG/KRC przygotowanym na zlecenie programu "Forum" TVP 56% ankietowanych opowiedziało się za niepodległym Kosowem; jedynie 23% była temu przeciwna, natomiast 21% nie miało zdania w tej sprawie (przepytano reprezentatywną grupę tysiąca osób drogą telefoniczną w dniach 22-24 lutego).

Tymczasem wyniki badań ze wszystkich większych portali internetowych, przeprowadzone na krótko przed jak i po wtorkowym uznaniu niepodległości prowincji przez polski rząd, nie pozostawiają wątpliwości - większość internautów nie popiera niepodległości prowincji.

Poziom sprzeciwu różni się w przypadku poszczególnych serwisów:

- w badaniu Onet.pl 57% internautów skrytykowała decyzję rządu, jedynie 26% poparło uznanie niepodległości. (w sumie oddano ponad 50 tys. głosów)

- wśród czytelników WP.pl przeciwko uznaniu Kosowa opowiedziało się 47%, odmiennego zdania było 39% osób. (w sumie ponad 41 tys. głosów)

- przeciwko uznaniu prowincji (bez względu na to, kiedy miałoby to nastąpić) było również 41% czytelników portalu Gazeta.pl, 25% uznała, iż rząd powinien się jeszcze wstrzymać z podejmowaniem takiej decyzji. Wtorkowe postanowienie gabinetu Tuska poparło 28%. (zebrano łącznie ponad 12 tys. głosów)

- 53% czytelników portalu TVN24.pl stwierdziło, iż Kosowo jest częścią Serbii i Polska nie powinna uznawać jego niepodległości. Odmiennego zdania było 26%, natomiast co czwarty internauta (21%) uznał, że polskie stanowisko w tej sprawie powinno zależeć od tego, jak postanowi większość krajów Unii Europejskiej. (łącznie ponad 8 tys. głosów)

Rafał Spaleniak
Więcej informacji w Dzienniku Internautów

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

26.02.2008 r.

"Czysty internet" dla Chin, 20:49

Adobe udostępnia programistom AIR, 20:44


Nowsze

27.02.2008 r.

NVIDIA chce do superkomputerów, 11:59

Dwurdzeniowe Semprony już w sprzedaży, 12:00


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 1.56 | SQL: 13 | Uptime: 292 days, 10:08 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl