heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Niedziela, 24 lutego 2008, 13:57

AMD postawi na outsourcing?

W ciągu najbliższych dwóch – trzech miesięcy AMD może zdecydować się na przeniesienie części produkcji w celu zmniejszenia kosztów.

Decyzja ma być wynikiem dalszego koncentrowania się AMD na strategii „asset light”, czyli stawiania na projektowanie układów, które później produkowane są przez partnerów przedsiębiorstwa.

Hector Ruiz, dyrektor zarządzający AMD, potwierdził poszukiwanie sposobów na obniżenie wydatków na własne faby spółki; wybudowanie i wyposażenie jednego zakładu zamyka się kosztem ponad 3 mld dolarów.

Ruiz odmówił jednak jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie, argumentując, że Intel mógłby próbować przeszkodzić w realizacji planów AMD, jeśli tylko znałby jakieś szczegóły. Analitycy spekulują, że AMD może sprzedać swoje faby i/lub przenieść produkcję do wyspecjalizowanych podmiotów, takich jak TSMC.

Nieco światła na sprawę rzucił rzecznik AMD, Drew Prairie: według jego słów, korporacja szuka rozwiązania analogicznego do współpracy z IBM, z którym AMD dzieli zasoby podczas projektowania i testowania procesów produkcyjnych.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

24.02.2008 r.

Grasicą w HIV, 13:57

23.02.2008 r.

SSD szybciej w komórkach, 13:42


Nowsze

24.02.2008 r.

Intel zaatakuje sześciordzeniowcem?, 13:57

Gates ogłasza śmierć klawiatury, 17:40


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.04 | SQL: 13 | Uptime: 395 days, 18:44 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl