heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 30 czerwca 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 18 lutego 2008, 15:17

TP grozi wstrzymaniem inwestycji

Prezes Telekomunikacji Polskiej domaga się zmian w prawie – chce gwarancji wyłączności użytkowania budowanych nowoczesnych sieci telekomunikacyjnych.

Mam nadzieję, że legislatorzy będą się kierować zasadą, iż polityka regulacyjna ma promować wartości konsumenckie, realizować politykę inwestycyjną państwa i wspierać innowacyjność” - stwierdził Maciej Witucki, prezes TP.

Na skutek liberalizacji rynku dokonanej przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, prawo do korzystania z infrastruktury TP uzyskali konkurenci operatora. Według TP oznacza to 1 mld zł utraconych przychodów.

Telekomunikacja liczy na zagwarantowanie jej wyłączności użytkowania budowanych dużym wysiłkiem finansowym nowoczesnych sieci telekomunikacyjnych. Jeśli UKE będzie dalej liberalizować rynek, TP zapowiada odstąpienie od realizowania inwestycji.

Jeżeli polityka regulacyjna się nie zmieni, będziemy musieli ciąć inwestycje. Zamiast światłowodów będziemy budować sieć CDMA czy telewizję satelitarną” - zadeklarował Witucki.

Tegoroczne nakłady inwestycyjne TP zamkną się w 14-16% przychodów. W ubiegłym roku było to 20%.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

18.02.2008 r.

Aladdin: Przestępstwa w sieci nakręcają rynek zabezpieczeń, 15:16

S3 Graphics Chrome 400 Series, 15:14


Nowsze

18.02.2008 r.

Intel: Montevina to Centrino 2, 15:17

Montalvo Systems: Wygląda jak Cell, pracuje jak Core, 15:21


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Waldemar - 18 lutego 2008, 16:13

Chciał bym widzieć gdzie budują te światłowody... wiem ze pewnie między miastami a w infrastrukturze miejskiej nie ma żadnych zmian... mieszkam w Rzeszowie i do firmy (też w Rzeszowie) nie ma możliwości podpięcia 15mb dsl mimo że centralka dsl jest ja wiem max 1km... kable stare jak świat... a to miasto wojewódzkie...


datch - 18 lutego 2008, 17:24

TP'sa kładzie te swiatłowody. Chociaz nie jestem zwolennikiem Tepsy to sam pracowalem (w wakacje) przy kładzeniu światłowodów w swoim miescie (prawdopodobnie tepsy) i z tego co slyszalem to narazie doprowadzaja to do szkół i komisarjatów (ale niewiem czy to jest prawda). Troszki smieszne sa te restrykcje UKE ale gdy by nie one to pewnie w polse net był by 2 razy droższy. Moim zdaniem to ta netia i tam te inni dostawcy neta powini sie jakos dogadac i razem kłaść światłowody i by niebylo problemu. A tak to wszyscy beda narzekac wiadomo ze jak wszyczy beda korzystac z jednej infrastruktury to sie kiedys ona zapcha.To moje zdanie pozdro.Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 1.05 | SQL: 8 | Uptime: 128 days, 6:52 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl