heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 11 grudnia 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 18 lutego 2008, 15:16

Aladdin: Przestępstwa w sieci nakręcają rynek zabezpieczeń

Wzrostom przestępczości zorganizowanej w Sieci, towarzyszy coraz większa liczba groźnych ataków informatycznych wymierzonych w organizacje i przedsiębiorstwa. Z roku na rok rosną straty przedsiębiorstw spowodowane przez atakami cyber-przestępców i jednocześnie równolegle bardzo dynamicznie rozwija się rynek zabezpieczeń informatycznych.

Izraelskie firmy przodują w świecie w produkcji rozwiązań chroniących zasoby informatyczne, jak również urządzeń szyfrujących dane i uwierzytelniających użytkowników. Firma Aladdin Knowledge Systems zajmuje pierwsze miejsca w światowej produkcji rozwiązań chroniących prawa autorskie do zasobów cyfrowych i urządzeń do autoryzacji użytkowników oraz potwierdzania ich tożsamości. Specjalizuje się także w ochronie sieci przed wysublimowanymi atakami pochodzącymi z Internetu. Na przykład we wrześniu 2007 r. specjaliści Aladdina wykryli w serwisie e-Bay liczne przypadki groźnego phishingu.

Firma Aladdin działając na globalnym rynku, osiągnęła w 2007 r. przychody na poziomie blisko 106 mln dolarów, czyli aż o 19 proc. więcej niż w roku 2006 (89 mln dolarów). Obroty Aladdina na rynku polskim wzrosły w roku 2007 roku o ponad 100 proc.

Zdaniem przedstawicieli firmy Aladdin, w całej Sieci będzie ciągle rosło ryzyko związane z atakami, będą one coraz groźniejsze, wymierzone w konkretne cele, a metody działania przestępców staną się coraz bardziej przebiegłe. Rosnąca popularność i dostępność Internetu sprawiają, że same przedsiębiorstwa i organizacje coraz więcej spraw załatwiają korzystając z Sieci. Firmy chętnie przenoszą część strategicznych procesów biznesowych do środowiska Internetu, co z kolei sprawia, że w sieci krążą rosnące ilości informacji poufnych. I to właśnie informacje poufne przestępcy starają się zamienić na „żywą gotówkę”. Obecnie najgroźniejsze ataki sieciowe nie polegają już na rozsyłaniu złośliwego oprogramowania, takiego jak wirusy, konie trojańskie czy robaki. Zdaniem firmy Aladdin, o wiele większym zagrożeniem jest obecnie tzw. phishing, czyli kradzież tożsamości użytkowników Internetu. Atak ten polega na przejęciu od uprawnionego użytkownika serwisu internetowego jego loginu i hasła (np. uprawnienie do konta bankowego, funkcji osobistych w portalu aukcyjnym, społecznościowym lub wewnętrznym serwisie biznesowym) i to najczęściej bez wiedzy samej ofiary. Przestępca podszywa się pod użytkownika mając swobodę do dokonywania operacji w jego imieniu, np. transakcji lub kopiowania poufnych danych. Inne zagrożenia płynące z Sieci to oprogramowanie szpiegujące komputery.

Aladdin widzi duży potencjał wzrostu sektora IT Security w Polsce. Firma jest przekonana, że w naszym kraju będą rosły inwestycje zarówno w budowę i utrzymanie systemów aktywnej ochrony użytkowników Internetu, jak również zwiększy się popyt na zabezpieczanie i autoryzację dostępu do zasobów informatycznych. Aladdin pewne nadzieje wiąże też z adaptacją przez polską administrację państwową infrastruktury klucza publicznego (PKI) i szerszego zastosowania podpisu elektronicznego w administracji i biznesie. Firma widzi tu wielką rolę dla całej rodziny swoich produktów eToken. Są to m.in. tokeny sprzętowe, w tym urządzenia uwierzytelniające na port USB, w produkcji których Aladdin zajmuje pierwsze miejsce na świecie. Firma liczy na utrzymanie dynamiki wzrostu w 2008 r. w Polsce.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

18.02.2008 r.

S3 Graphics Chrome 400 Series, 15:14

Smartphone HTC Pharos P3470, 15:08


Nowsze

18.02.2008 r.

TP grozi wstrzymaniem inwestycji, 15:17

Intel: Montevina to Centrino 2, 15:17


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 1.67 | SQL: 13 | Uptime: 91 days, 7:57 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl