heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 17 stycznia 2008, 15:38

Intel wydajniejszy, AMD energooszczędniejszy w czterech rdzeniach

Serwery zbudowane z wykorzystaniem czterordzeniowych Xeonów zapewniają o 14% większą wydajność, maszyny z czterordzeniowymi Optoronami oferują mniejsze o 41% zapotrzebowanie na energię.

Taką konkluzją zakończyło się przeprowadzone przez niezależnego eksperta badanie platform serwerowych. Głównym czynnikiem, które wpływają na tak znaczące różnice w poborze prądu przez poszczególne platformy, jest fakt zastosowania przez Intela pamięci FB-DIMM, podczas gdy AMD stawia konsekwentnie na tańsze i oszczędniejsze DDR2.

Badanie polegało na obciążeniu serwerów przez 500 symulowanych użytkowników składających odwołania do hostowanej witryny: użyto Apache2, MySQL oraz SUSE Linux Enterprise Server. Test został tak przygotowany, żeby doprowadzić do użytkowania dużej ilości pamięci, przepustowości łącza oraz odwołań do danych przechowywanych na napędach.

Ciekawostką jest wiara badacza w rzetelność otrzymanych przez siebie wyników: oferuje on zwrot pieniędzy dla użytkowników, których doświadczenia w użytkowaniu serwerów nie będą pokrywać się z tezami wynikającymi z opracowania.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

17.01.2008 r.

Microsoft podpisał umowę patentową z JVC, 12:19

NASA opublikowała książkę dla niewidomych, 10:58


Nowsze

17.01.2008 r.

PandaLabs wykryło trojany przeprowadzające nowy typ ataków, 17:12

Kto kupuje komputery Apple?, 17:13


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.40 | SQL: 18 | Uptime: 69 days, 1:29 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl