heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 11 stycznia 2008, 13:42

AMD: Puma już działa

Wszystko wskazuje na to, platforma mobilna AMD pojawi się na rynku jeszcze w drugim kwartale bieżącego roku – podczas CES korporacja demonstrowała referencyjną Pumę w akcji.

AMD pytana o datę premiery platformy skazuje drugi kwartał bieżącego roku. Nieco bardziej precyzyjni są producenci notebooków, z którymi kontaktowała się redakcja Itbiznes.pl. Według nich, pierwsze komputery przenośne z Pumą pojawią się w sprzedaży w maju.

Podczas prezentacji mocno podkreślane były graficzne możliwości platformy. Testy odtwarzania wideo wysokiej rozdzielczości wykazały, że Puma używa do dekodowania połowę mniej mocy obliczeniowej procesora, niż ma to miejsce na platformie Centrino. AMD podkreślało też, że zintegrowana grafika – pierwsza z obsługą DirectX 10.1 – jest cztery razy wydajniejsza niż rozwiązanie Intela.

AMD zapewnia, że dzięki skoncentrowaniu się podczas projektowania składowych platformy na kwestiach związanych z zarządzaniem energią, udało się zwiękzyć czas pracy na zasilaniu bateryjnym o 25%.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

11.01.2008 r.

Microsoft ma apetyt na Logitech?, 12:32

Najcięższa czarna dziura, 11:04


Nowsze

11.01.2008 r.

Nextreme: Nowy system chłodzący do układów scalonych, 13:54

Matsushita zmienia nazwę na Panasonic Corporation, 13:55


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.32 | SQL: 17 | Uptime: 395 days, 19:18 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl