heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 21 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 17 grudnia 2007, 11:43

Microsoft odpowiada Operze

Wierzymy, że dołączanie przeglądarki internetowej do systemu operacyjnego leży w interesie użytkowników – czytamy w oficjalnym komunikacie Microsoft.

Użytkownicy oraz producenci komputerów mają pełną swobodę w wyborze przeglądarki – argumentuje MS. Internet Explorer jest integralną częścią Windows już od ponad dekady; przeglądarka obsługuje dużą liczbę standardów sieciowych – kontynuuje korporacja.

Opera jest zdania, że poprzez dołączanie IE do Windows Microsoft działa na szkodę konkurencji i wykorzystuje swoją pozycję do zmarginalizowania aplikacji innych producentów. Równocześnie norweska spółka argumentuje, że słaba obsługa standardów prze przeglądarkę Microsoftu źle wpływa na sytuację programów zgodnych z normami, gdyż twórcy stron www ignorują standardy w celu optymalizacji wyglądu witryn przeglądanych na Internet Explorerze.

Opera chce, by Microsoft wprowadził do Windows przeglądarki innych producentów – użytkownik miałby możliwość wyboru preferowanych aplikacji podczas instalacji systemu.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

17.12.2007 r.

AMD na prostej w trzecim kwartale, 9:44

Intel wspiera SSD, 9:32


Nowsze

17.12.2007 r.

Planet VIP-550PT - biznesowy telefon IP z obsługą PoE, 13:27

Planet WNL-9320 - bezprzewodowa karta sieciowa 802.11n na PCI, 13:31


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


kk - 17 grudnia 2007, 13:17

Tylko Opera!! Wygoda przegladania internetu i wysylania poczty w jednym!! Polecam sprobowac jezeli jeszcze nie masz opery.Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 5.02 | SQL: 15 | Uptime: 1 day, 6:45 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl