heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 20 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 13 grudnia 2007, 16:19

Creative przedstawia głośniki GigaWorks T40/T20/T10

Firma Creative przedstawia głośniki stereofoniczne, które zapewnią miłośnikom muzyki bogatsze brzmienie z komputerów PC, notebooków czy odtwarzaczy MP3. Głośniki łączą zaawansowane technologie Hi-Fi - nie stosowane wcześniej w głośnikach przeznaczonych do współpracy z komputerami – z niewielkimi rozmiarami i eleganckim wzornictwem, które pasuje do wystroju każdego wnętrza.

Głośniki stereofoniczne 2.0, czyli dwa pełnozakresowe głośniki bez niskotonowego w osobnej obudowie, to rozwiązanie preferowane przez melomanów, jednak w segmencie głośników komputerowych takie zestawy tradycyjnie kojarzyły się z najprostszymi i jednocześnie najtańszymi modelami. Firma Creative wprowadziła linię głośników stereo, w których zastosowano niespotykane dotąd w tej kategorii rozwiązania technologiczne i zasady konstrukcyjne typowe dla rozwiązań hi-fi.

Najważniejsze to:
- Oddzielne przetworniki dla zakresu wysokich oraz niskich/średnich częstotliwości rozmieszczone w układzie MTM (średnie-wysokie-średnie), który zapewnia lepszą równowagę tonalną i bardziej precyzyjną scenę dźwiękową.
- Wysokiej jakości, efektywne przetworniki z lekkimi i sztywnymi membranami z zaawansowanych materiałów.
- BasXPort™ starannie zestrojony układ akustyczny poprawiający efektywność głośników basowych przy najniższych częstotliwościach.
- Precyzyjne i efektywne wzmacniacze oferujące czysty dźwięk nawet przy maksymalnym wysterowaniu.
- Usztywniona obudowa, która nie wpada w drgania i nie wprowadza zniekształceń do dźwięku.


Coraz więcej ludzi słucha muzyki z komputerów PC” - wyjaśnia John Keybeck, menedżer marki odpowiedzialny za segment głośników Creative w Europie. „Komputer PC staje się domowym centrum muzycznym, dlatego rośnie zapotrzebowanie na wysoką jakość współpracujących z nim głośników. Nowe modele typu 2.0 zaprojektowaliśmy przede wszystkim z myślą o fanach muzyki słuchających z komputera, dlatego zadbaliśmy o precyzyjny bas i lepiej wyeksponowane tony wysokie”, - dodaje John Keybeck.

Cała seria T

Cała seria TGłośniki stereo dla miłośników muzyki


• Głośniki GigaWorks T40 wyróżniają się przestrzennym, zrównoważonym, bogatym w szczegóły brzmieniem stereo. Wykorzystano w nich komponenty najwyższej jakości – głośniki posiadają wydajne przetworniki nisko-średniotonowe z membranami z włókien szklanych, tekstylne kopułki wysokotonowe. Rozwiązanie BasXPort dzięki precyzyjnemu zestrojeniu z głośnikami i obudową zapewnia pełniejsze i bogatsze brzmienie niskich tonów. Głośniki GigaWorks T40 posiadają trzy przetworniki w układzie MTM (średnie – wysokie – średnie), dzięki niemu uzyskano lepszą równowagę tonalną i kierunkowość, co przekłada się na bardziej precyzyjną lokalizację pozornych źródeł dźwięku. Głośniki GigaWorks T40 wyróżniają się technologiami nie spotykanymi dotąd w segmencie aktywnych głośników komputerowych i doskonale nadają się do współpracy zarówno z komputerami jak i odtwarzaczami MP3.

Głośniki GigaWorks T40
Głośniki GigaWorks T40

Głośniki GigaWorks T40• Głośniki GigaWorks T20 to stylowe i eleganckie głośniki stereo. Bazują na tych samych rozwiązaniach, co model T40 - posiadają zaawansowane przetworniki wysokotonowe i średniotonowe zapewniające szczegółowe odwzorowanie tonów wysokich i bogate brzmienie tonów średnich oraz wzmocnione basy dzięki technologii Creative BasXPort™. Ich mniejsze rozmiary pozwalają na łatwiejsze ustawienie na biurku.

Głośniki GigaWorks T20

Głośniki GigaWorks T20Inspire T10 to najmniejsze głośniki z tej serii. Posiadają technologię BasXport wzmacniającą bas, oddzielne przetworniki wysokotonowe zapewniające doskonałe brzmienie tonów wysokich oraz precyzyjne przetworniki średniotonowe. Mimo małych rozmiarów wyróżniają się bardzo wysoką jakością dźwięku.

Głośniki Inspire T10

Głośniki Inspire T10
Właściwy czas


Badania rynkowe wykazują, że rośnie wykorzystanie głośników komputerowych do słuchania muzyki. Według amerykańskiej organizacji Consumer Electronics Association (CEA), odsetek dorosłych Amerykanów słuchających muzyki za pośrednictwem komputera PC wzrósł z 34% do 72% w latach 2005-2007, co stanowi dwukrotny wzrost, a łączna liczba takich użytkowników to około 122 miliony. Co istotne, liczba ta nadal rośnie!

Muzyka jest najpopularniejszym typem treści elektronicznej – 77% domowych użytkowników PC słucha muzyki z komputera średnio 9 godzin w tygodniu. Większość domowych słuchaczy muzyki z PC (79%) wykorzystuje w tym celu parę głośników, a ponad jedna trzecia (36%) życzyłaby sobie wyższej jakości dźwięku.

Uzupełniające dane z IDC sugerują, że w ujęciu globalnym udział amerykańskich konsumentów w korzystaniu z płatnej muzyki w sieci zmniejszy się z 66,9% do 38,7% w latach 2005-2010. Ten pozorny spadek spowodowany będzie silnym wzrostem popytu na te usługi w innych regionach świata – fakt ten ma istotne implikacje dla rynku europejskiego.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

13.12.2007 r.

Muzyka zapisana w genach, 14:37

NASA: Niesymetryczny Układ Słoneczny, 12:59


Nowsze

14.12.2007 r.

Pierwszy Radeon HD3850 z pamięciami GDDR4, 10:13

Nowa metoda naprawy uszkodzonych nerwów, 10:16


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Chyllus - 13 grudnia 2007, 16:51

Dla mnie to i tak tylko kolejne plastikowe brzeczyki. Zestawem glosnikowym nazwac mozna dopiero cos w stylu ALTUS i jemu podobneAutor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.02 | SQL: 18 | Uptime: 495 days, 8:41 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl