heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 17 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Czwartek, 6 grudnia 2007, 14:29

IVONA mówi już anglojęzycznym głosem Jennifer

Jeszcze „gorący”, ukończony właśnie wirtualny głos Jennifer jest już dostępny we wszystkich produktach opartych o Ivonę – jeden z najlepszych na świecie syntezatorów mowy. Również Expressivo, popularny program czytający teksty, został wyposażony w nowy głos.

Wraz z najnowszą wersją Jeniffer zbliżamy się do momentu, w którym odróżnienie głosów stworzonych przez nasz syntezator od głosu naturalnego staje się praktycznie niemożliwe. Przy tworzeniu nowej Jeniffer z jednej strony wykorzystaliśmy doświadczenia wyniesione z prestiżowego, międzynarodowego konkursu Blizzard Challenge, w którym 2006 i 2007 roku nasz syntezator uzyskał najwyższe oceny. Z drugiej strony uwzględniliśmy kilka tysięcy wskazówek, które przekazali nam nasi użytkownicy. Dzięki temu wersja, którą właśnie wydaliśmy, jest prawdopodobnie najlepszym syntezatorem anglojęzycznym na rynku. Użytkownicy wersji testowej twierdzą, że to najlepszy głos, jaki kiedykolwiek słyszeli” - powiedział Łukasz Osowski, Prezes Zarządu Ivo Software Sp. z o.o.

Odmieniona Jeniffer zadebiutowała w najnowszej wersji programu Expressivo1.3, która jako pierwsza tego typu aplikacja na świecie jest w pełni zintegrowana z odtwarzaczami iPod. Miliony użytkowników popularnych odtwarzaczy mogą w prosty i szybki sposób, przez program iTunes, kopiować pliki dźwiękowe na swoje iPody. Dzięki temu, mogą swoją ulubioną książkę lub nawet całą bibliotekę mieć zawsze przy sobie i odsłuchać w dowolnym momencie, np. na spacerze lub w samochodzie.

Możliwości nowej Jeniffer można sprawdzić w darmowym serwisie say.expressivo.com. Wystarczy wpisać w wyznaczonym oknie dowolny tekst. Następnie należy wybrać głos Jeniffer, która ten tekst odczyta. Stworzoną wiadomość głosową można następnie wysłać znajomym e-mailem, czy zapisać jako plik dźwiękowy, a potem umieścić go w sieci (np. na blogu) lub nagrać na odtwarzacz MP3.

***
Expressivo to program komputerowy dla każdego, który czyta dowolne teksty ludzkim głosem. Program można wykorzystać jako pomoc przy nauce języka obcego, czy jako głos lektora do czytania napisów w filmach. Expressivo pozwala także na słuchanie książek, wiadomości RSS, stron www, e-maili – nie tylko na komputerze, ale także na przenośnym odtwarzaczu MP3 na spacerze lub w samochodzie. Więcej informacji o programie Expressivo jest dostępne pod adresem http://www.expressivo.com.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

06.12.2007 r.

NEC: MRAM - szybkie i nieulotne, 10:00

Rośnie popularność Windows XP, 9:59


Nowsze

06.12.2007 r.

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio PCI Express, 14:33

Rynek DVD będzie rósł, 14:34


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.71 | SQL: 15 | Uptime: 504 days, 15 min h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl