heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 5 grudnia 2007, 07:46

AMD ma kłopoty z Barceloną

Błąd, który uniemożliwia wprowadzenie na rynek szybszych wersji Phenomów, występuje także w serwerowych wersjach procesorów AMD.

Problem dotyczy pracy pamięci podręcznej trzeciego poziomu i można go rozwiązać przy pomocy aktualizacji BIOS, traci się jednak przy tym około 10% wydajności procesora.

Sprzedawcy dzielą się nieoficjalnie informacjami, że odkrycie błędu doprowadziło do wstrzymania sprzedaży czterdzeniowych Opteronów do tradycyjnego kanału sprzedaży, a także dla producentów komputerów.

Phil Hughes - rzecznik AMD - oznajmił, że producent dostarcza procesory, ale tylko w związku z „pewnymi rodzajami transakcji”. Najprawdopodobniej oznacza to realizowanie zamówień na dużą liczbę procesorów, przeznaczonych do stworzenia klastrów o wysokiej mocy obliczeniowej. Specyfika obliczeń wykonywanych na tworzonych w ten sposób „superkomputerach” ma zmniejszać szansę na doświadczenie skutku błędu.

Rozwiązanie problemu ma pojawić się w nowym steppingu B3, nie należy jednak spodziewać się dużej ilości procesorów tej wersji dostępnych przed końcem pierwszego kwartału 2008 roku.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

04.12.2007 r.

Firefox ma 125 mln użytkowników, 14:47

Internet Explorer bezpieczniejszy niż Firefox?, 14:44


Nowsze

05.12.2007 r.

Nokia przejmuje Avvenu, 7:47

10 sekund wiecznego ruchu, 10:52


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.96 | SQL: 17 | Uptime: 27 days, 2:27 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl