heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 26 listopada 2007, 17:07

Creative: 25 mln sprzedanych odtwarzaczy

Firma Creative poinformowała, że łączna sprzedaż odtwarzaczy MP3 tej marki sięgnęła 25 mln sztuk. W raporcie IDC z marca 2007 dotyczącym globalnej sprzedaży przenośnych odtwarzaczy muzycznych opartych na technologii flash i dyskach twardych, z uwzględnieniem rynku Stanów Zjednoczonych, firma Creative zajęła drugie miejsce pod względem wolumenu sprzedaży.

25 mln sprzedanych odtwarzaczy MP3 to ważne osiągnięcie w historii Creative - liczba sprzedanych przez nas odtwarzaczy przewyższa łączną sprzedaż znanych konkurentów z branży elektroniki użytkowej," - powiedział Sim Wong Hoo, prezes zarządu i dyrektor generalny Creative. “Naszym zdaniem posiadamy najlepszą ofertę odtwarzaczy MP3 i przenośnych urządzeń multimedialnych, wprowadzamy też kolejne innowacje, takie jak zaprezentowane niedawno odtwarzacze ZEN® Stone, ZEN Stone Plus i mieszczący się w portfelu ZEN.

Pierwszy odtwarzacz MP3 z pamięcią flash marki Creative trafił na rynek w 1999 roku. W 2000 roku firma wprowadziła do oferty odtwarzacz Creative DAP Jukebox z dyskiem twardym o dużej pojemności, dzięki któremu znalazła się na pierwszych stronach branżowych gazet na całym świecie. Późniejsza prezentacja odtwarzaczy Creative MuVo® i Creative ZEN również spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem. Firma Creative trzy razy z rzędu otrzymała nagrody Best of CES za trzy różne odtwarzacze przenośne. Ponadto, Creative ZEN Vision:M otrzymał nagrodę Best in Show podczas targów Consumer Electronics Show w 2006, pokonując produkty ponad 2500 innych firm.

W Polsce od wielu lat firma Creative jest liderem w sprzedaży odtwarzaczy MP3. „W 2007 roku odtwarzacze Creative znalazły już ponad 400 tysięcy nabywców”, - powiedział Marcin Kindler, Regional Manager EE Creative Labs.

Creative ZEN
Creative ZEN
Creative ZEN
Creative ZEN

Creative ZENWersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

26.11.2007 r.

Program wyszukujący błędy w układach scalonych, 13:17

Gracz pozywa Microsoft, 11:58


Nowsze

26.11.2007 r.

SP3 dla Windows XP zwiększa wydajność, 17:09

Filmy na DVD przerywane reklamami, 17:09


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.31 | SQL: 13 | Uptime: 27 days, 3:14 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl