heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 7 czerwca 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Sobota, 24 listopada 2007, 08:36

Apple: Ekran wielodotykowy

Apple może rozszerzyć technologię dotykową zastosowaną w iPhonie i iPod Touch, dzięki czemu znajdzie zastosowanie również w większych ekranach. Do obsługi urządzeń wykorzystana zostanie cała dłoń użytkownika, co zwiększy ilość funkcji obsługiwanych za pomocą dotyku.

Pakiet trzech patentów opublikowanych przez Apple, świadczy o działaniach idących stronę rozwoju technologii ekranów dotykowych. Najnowsze rozwiązania pozwalają na wyprodukowanie czujników, które nie tylko odczytują odległość dłoni od urządzenia, lecz także to, która jej część jest obecnie nad powierzchnią ekranu. Ponadto, system jest czuły na stopień nacisku w poszczególnych miejscach panelu.

Technologia umożliwi dodatkowe ruchy dłoni, co zwiększy zakres funkcji obsługiwanych dotykiem. Co więcej, posłużyć może do produkcji urządzeń o zakrzywionych kształtach. Apple zastrzega jednak, że nowa technologia niekoniecznie zostanie użyta w ekranach – rozważane jest zastosowanie jej do produkcji klawiatur, trackpadów i innych nieprzezroczystych powierzchni służących do sterowania urządzeniami.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

24.11.2007 r.

Planet VIP-161SW, 8:35

Planet DVR-860, 8:30


Nowsze

24.11.2007 r.

Samsung: Matryca w pracowni rentgenowskiej, 8:38

UKE analizuje zasadność podziału TP, 17:19


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 0.76 | SQL: 18 | Uptime: 181 days, 13:41 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl