heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 25 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 14 listopada 2007, 16:57

Unia chce telekomunikacyjnego superregulatora

W zaprezentowanej przez Komisję Europejską propozycji pakietu zmian w prawie UE znajdują się zapisy o powołaniu superregulatora rynku telekomunikacyjnego, władnego dzielić operatorów o dominującej pozycji.

Superregulator miałby zajmować się doglądaniem wszystkich 27 unijnych rynków telekomunikacyjnych, a jego kompetencje pozwalałyby na unieważnianie decyzji regulatorów lokalnych i dzielenie dominujących operatorów na podmioty zarządzające samą infrastrukturą oraz zajmujące się sprzedażą usług użytkownikom końcowym.

Każdy rynek jest inny i wymaga innych narzędzi. Regulator z Brukseli z pewnością nie dojrzy problemów tak wyraźnie jak regulator krajowy” – wyraża swoje wątpliwości Anna Streżyńska, prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Streżyńska nie zgłasza zastrzeżeń do części projektu umożliwiającej przeprowadzenie podziału funkcjonalnego operatora. Nie od dziś wiadomo, że prezes UKE jest zwolennikiem takiego posunięcia w stosunku do Telekomunikacji Polskiej.

Projekty zmian mające umożliwić podział funkcjonalny telekomów potwierdzają nasz punkt widzenia, iż w ramach obowiązujących obecnie przepisów unijnych nie można zastosować takiego narzędzia regulacyjnego” - zauważa Jacek Kalinowski, rzecznik grupy TP.

Zatwierdzony przez Komisję Europejską pakiet zmian musi być przyjęty także przez Parlament Europejski oraz Radę Europy. Nowe przepisy mają szansę wejść w życie w 2009 lub 2010 roku.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

14.11.2007 r.

Znaczący dotyk, 14:03

Open XML dla niewidomych, 14:01


Nowsze

14.11.2007 r.

50 Mb/s w ofercie TP, 16:59

"Ojciec" Uniksa uwolniony, 17:01


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.64 | SQL: 12 | Uptime: 105 days, 22:44 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl