heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 21 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 19 października 2007, 13:23

Sąd podtrzymał zarzuty Novella przeciwko Microsoft

Sąd apelacyjny orzekł, że dwa z sześciu zarzutów antymonopolowych stawianych przez Novella Microsoftowi są zasadne, i że oskarżenie może być rozpatrywane.

Novell pozwał Microsoft, zarzucając korporacji praktyki monopolistyczne na rynku oprogramowania biurowego, jeszcze w roku 2004. Novell zarzucał korporacji z Redmond, że jej działania uniemożliwiały edytora tekstu WordPerfect oraz arkusza kalkulacyjnego Quattro Pro w latach 1994 – 1996.

Novell nabył prawa do wymienionego wyżej oprogramowania przez przejęcie WordPerfect Corporation oraz Quattro Pro od Borlanda. Dwa lata później odsprzedał obie aplikacje Corelowi za 170 mln dolarów.

Sądy niższej instancji odrzuciły część zarzutów, dwa główne oskarżenia uznał za zasadne: o zdobycie pozycji monopolistycznej na rynku systemów operacyjnych dla architekruty x86 poprzez działania akonkurencyjne oraz o zawieranie umów partnerskich „na wyłączność”, co ograniczało możliwość handlu produktami konkurencji.

Novell wyraził zadowolenie z decyzji sądu i oznajmił, że nie podjął jeszcze decyzji o kontynuowaniu procedur sądowych lub zawarciu ugody z Microsoft. Strony porozumiały się wstępnie co do zarzutów dotyczących Windows (ugoda ma kosztować MS 563 mln dolarów), brak jednak zgody w sprawie WordPerfecta.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

19.10.2007 r.

Microsoft współpracuje z ABW, 10:46

Cell jednak u Toshiby, 10:44


Nowsze

19.10.2007 r.

Eksperci Emersona odwiedzą 24 metropolie na trasie Dell Technology & Solutions Tour, 13:27

Microsoft - właściciel 42% światowego IT, 13:29


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 4.42 | SQL: 20 | Uptime: 1 day, 6:47 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl