Piątek, 19 października 2007, 10:46
Microsoft współpracuje z ABW
Microsoft poinformował o podpisaniu z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego Umowy o Współpracy w zakresie Bezpieczeństwa.Umowa, będąca elementem programu Government Security Program, stanowi kontynuację dotychczasowej współpracy pomiędzy ABW i Microsoft i przewiduje jej przedłużenie o kolejne 3 lata. Celem ABW i Microsoft jest umożliwienie organom administracji publicznej prowadzenia wspólnych działań w zakresie dbania o bezpieczeństwo komputerów oraz łagodzenia skutków ataków na publiczną infrastrukturę informatyczną. Współpraca służy także wspieraniu organów administracji rządowej w efektywnym reagowaniu na zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego i publicznego oraz gospodarki, poprzez wspólne przedsięwzięcia i wymianę informacji.
Podpisana umowa Government Security Program, stanowiąca kontynuację dotychczasowej współpracy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Microsoft, w znaczący sposób rozszerza jej zakres, oferując ABW nowe możliwości i przywileje. Umowa pozwoli na wykorzystywanie w ramach współpracy nowych produktów Microsoft, w tym systemu operacyjnego Windows Vista oraz oprogramowania biurowego Microsoft Office 2007.
W ramach porozumienia przewidziano m.in. szkolenia z zakresu dostępu do kodów źródłowych nowego oprogramowania. Polska jest jednocześnie jednym z pierwszych krajów, które wezmą udział w szkoleniach Vista Internals oraz Office File Format dedykowanych dla agend rządowych, zarządzających programem GSP w poszczególnych krajach. Zespół Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego weźmie również udział w warsztatach technicznych, organizowanych w laboratoriach Microsoft w centrali firmy w Redmond, gdzie wspólnie z inżynierami Microsoft będzie miał możliwość zapoznania się z nowymi technologiami oraz wspólnej pracy nad zdefiniowanymi na potrzeby szkolenia projektami.
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zachowa również dotychczasowe przywileje, wynikające z uczestnictwa w programie SCP (Security Cooperation Program), w tym:
W prowadzonym przez Microsoft Programie Bezpieczeństwa Rządowego (Government Security Program) uczestniczą instytucje administracji publicznej wielu państw świata, odpowiedzialne za reagowanie na zdarzenia związane z bezpieczeństwem komputerów, ochronę kluczowej infrastruktury informatycznej wykorzystującej technologię firmy Microsoft oraz bezpieczeństwo informatyczne. W ramach programu przedstawiciele organów i urzędów, odpowiedzialnych za nadzór nad bezpieczeństwem najważniejszych systemów informatycznych w Polsce, uzyskują możliwość zapoznania się ze sprawdzonymi procedurami reagowania w sytuacjach awaryjnych, spowodowanych atakami elektronicznymi, wirusami, czy nieautoryzowanymi próbami wtargnięć do systemu.
Projekt skierowany jest ponadto do grupy tych jednostek administracji publicznej, które bezpośrednio uczestniczą lub koordynują działania konieczne dla ochrony krytycznej infrastruktury teleinformatycznej, przede wszystkim: Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Transportu, Urzędu Komunikacji Elektronicznej i innych.
Wersja do druku
Podobne tematy
Microsoft przyspiesza prace nad własnymi układami scalonymi
, 03.05.2022 r.
Google Chrome straciła udziały na rzecz... Microsoft Edge
, 14.11.2020 r.
Microsoft ogłosił rozpoczęciu Project HSD
, 27.09.2020 r.
Microsoft obiecuje, że wycofa cały węgiel, jaki wyemitował do atmosfery
, 19.01.2020 r.
Zadebiutowała przeglądarka Microsoftu z silnikiem od Google
, 19.01.2020 r.
Anonimowi atakują rząd Zimbabwe
, 01.01.2011 r.
Zimbabwe bez Internetu
, 26.09.2006 r.Starsze
Cell jednak u Toshiby, 10:44
Intel szykuje kolejne zwolnienia, 10:43
Nowsze
Sąd podtrzymał zarzuty Novella przeciwko Microsoft, 13:23
Eksperci Emersona odwiedzą 24 metropolie na trasie Dell Technology & Solutions Tour, 13:27
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?
Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.33 | SQL: 16 | Uptime: 30 days, 18:29 h:m |
Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl