heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 16 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 22 grudnia 2004, 15:58

Spamerzy biedniejsi o miliard dolarów

Odszkodowanie w wysokości ponad miliarda dolarów będą musiały zapłacić trzy firmy spamerskie orzekł sąd federalny w stanie Iowa (USA), gdzie za każdy elektroniczny śmieć wysłany przez internet spamerzy mogą zapłacić nawet 30 dolarów kary.


To bezprecedensowe orzeczenie - dotychczas kary finansowe nakładane na śmieciarzy internetu nie przekraczały 100 milionów dolarów, informuje Enter.

Wyrok wydano na podstawie prawa stanu Iowa oraz ustawodawstwa federalnego, które umożliwia dochodzenia odszkodowania w wysokości 30 dolarów od każdej niepożądanej wiadomości o charakterze komercyjnym.

Rekordowe orzeczenie zapadło w postępowaniu wszczętym przez Roberta Kramera, właściciela firmy, świadczącej usługi poczty elektronicznej. Kramer w 2000 roku wniósł powództwa przeciwko 300 spamerom po stwierdzeniu, że każdego dnia na jego serwerach pojawia się 10 milionów niepożądanych emaili.

Wydany w ubiegłym tygodniu wyrok zapadł wobec trzech spółek: AMP Dollar Savings Inc. z Arizony ma zapłacić 720 milionów dolarów, a Cash Link Systems Inc. z Florydy 360 milionów. Od trzeciej spółki, TEI Marketing Group (również z Florydy) zasądzono odszkodowanie w wysokości "zaledwie" 140 tysięcy dolarów.

Sprawy przeciwko innym spamerom, z powództw wniesionych przez Kamera, nadal czekają na rozstrzygnięcie.Źródło: www.di.com.pl


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

22.12.2004 r.

Patenty zablokowane dzięki Polsce, 15:57

Przyszła kolej na łatanie Tlena, 15:57


Nowsze

22.12.2004 r.

Komórki powodują zmiany w DNA, 15:58

Microsoft przegrywa odwołanie, 22:26


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.31 | SQL: 12 | Uptime: 26 days, 9:24 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl