heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 7 czerwca 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 20 grudnia 2004, 13:14

Polska inicjatywa obniżenia VAT na internet w UE

Jak długo będzie obowiązywać w Polsce uchwalona w czwartek przez Sejm 22 proc. stawka VAT na internet? Istnieje nadzieja, że niezbyt długo. Wszystko za sprawą polskich europarlamentarzystów, którzy podjęli inicjatywę przeforsowania zerowej stawki VAT na usługi internetowe w Unii Europejskiej.


W Parlamencie Europejskim pojawiła się polska inicjatywa, w formie oświadczenia pisemnego, zmierzająca do wprowadzenia przez Komisję Europejską zerowej stawki VAT na usługi internetowe, donosi portal INTERIA.PL.

Aktualnie w krajach UE dostęp do internetu objęty jest pełną stawką VAT, i w zależności od kraju jest to: na Cyprze i w Luksemburgu 15%, Niemczech 16%, Wielkiej Brytanii 17.5%, Czechach 19%, Francji 19.6, a w Danii 25% (w Polsce 22% od 1 marca 2005r.).

- Mając na uwadze tworzenie równych szans w dostępie do nowych technologii niezależnie od miejsca zamieszkania, poprawienie konkurencyjności naszej gospodarki, zwłaszcza względem Stanów Zjednoczonych, czy wreszcie budowanie społeczeństwa informacyjnego, wolnego od stereotypów i ksenofobii, uważam - przekonuje Zdzisław Podkański, autor oświadczenia należący do Grupy Europejskiej Partii Ludowej (Chrześcijańscy Demokraci) i Europejskich Demokratów - iż powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby w jak najkrótszym czasie w krajach Unii Europejskiej dostęp do Internetu objęty był zerową stawką VAT.

Zgodnie z regulaminem Parlamentu Europejskiego oświadczenie pisemne, aby zostało przyjęte musi zostać podpisane w ciągu trzech miesięcy, przez co najmniej połowę posłów.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

20.12.2004 r.

Komputer zasilany słońcem, 13:14


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


koń zaprzęgowy - 20 grudnia 2004, 23:14

Tak, i na pewno przeforsują. ;-)Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 1.58 | SQL: 18 | Uptime: 181 days, 13:48 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl