heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Środa 17 kwietnia 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 1 października 2007, 12:26

VIA i QSound Labs oferują ulepszone systemy dźwiękowe dla PC

Firmy VIA Technologies, Inc., i QSound Labs, Inc., poinformowały o przygotowaniu ulepszonego systemu audio dla komputerów multimedialnych, osobistych i notebooków z systemem Windows Vista. Technologia QSound QHD jest teraz dostępna w kodekach i kontrolerach VIA Vinyl High Definition Audio.

Zaawansowane kodeki i kontrolery VIA połączone z technologią QSound QHD umożliwiają uzyskanie dźwięku high definition o brzmieniu zamierzonej przez twórców filmów, muzyki, gier a nawet programów telewizyjnych. Qsound QHD, obsługiwany przez rozwiązania sprzętowe VIA Vinyl Audio to zbiór kilku technologii audio, zapewniających najwyższą jakość odsłuchu, a jednocześnie spełniający wysokie wymagania wieloformatowego dźwięku, typowego dla urządzeń multimedialnych takich jak komputery PC. Małe głośniki komputerów będą brzmiały teraz dużo silniej i lepiej, z bardziej naturalną barwą, niezależnie od źródła dźwięku.

VIA zapewnia szeroki asortyment najnowocześniejszych układów scalonych dla międzynarodowego rynku komputerów PC i multimediów. Nasze połączone technologie oferują klientom niezrównane doświadczenia audio,” powiedział David Gallagher, prezes i dyrektor wykonawczy Qsound Labs Inc. „Z przyjemnością ulepszymy jakość dźwięku w systemie Vista we współpracy z silnym partnerem jakim jest VIA.

Wzbogacanie audio jest najważniejszym aspektem oferty multimedialnych produktów VIA, dlatego z chęcią podejmujemy współpracę z QSound Labs, pionierami w dziedzinie technologii audio, w zakresie naszych przyszłych kodeków audio high definition,” - powiedział Tzumu Lin, dyrektor generalny pionu multimediów i elektroniki konsumenckiej w spółce VIA Technologies, Inc. “Łącząc zaawansowany sprzęt audio z ulepszonym dźwiękiem trójwymiarowym, dostarczymy klientom prawdziwie multimedialną, zawansowana propozycję dźwiękową.

QSound’s QHD


Zestaw ulepszeń audio QSound QHD zapewnia słuchaczom niezrównaną jakość dźwięku. W jej skład wchodzą uznane w branży algorytmy ulepszające QXpander®, QRumble™, QSizzle™, QEqualizer™ i inne.

QXpander to sprawdzona technologia ulepszająca stereofoniczne pole dźwiękowe, która tworzy szerszą scenę dźwiękową z lepszą separacją i większą głębią sygnałów stereo oraz syntezą trójwymiarowego pola dźwiękowego.
QRumble wzmacnia moc i poprawia brzmienie tonów niskich.
QSizzle wzmacnia pasmo wysokich częstotliwości spektrum dźwiękowego.
QEqualizer to wielopasmowy korektor umożliwiający dostosowanie barwy dźwięku systemu QHD.

VIA Vinyl Audio


Firma VIA opracowała szeroką ofertę układów scalonych, reprezentujących najwyższy poziom jakości dźwięku i najszerszy zestaw funkcji na rynku. Ciesząca się dużym uznaniem, studyjna seria kontrolerów audio VIA Vinyl Envy24 wprowadziła 24-bitowy standard i parametry próbkowania 96/192kHz do urządzeń konsumenckich i profesjonalnych. Kodeki VIA Vinyl AC’97 i HD Audio umożliwiają uzyskanie dźwięku o jakości kinowej zarówno w układach dźwiękowych wbudowanych w płytę główną jak i w oddzielnych kartach dźwiękowych. Więcej informacji o VIA Vinyl Audio na stronie: http://www.via.com.tw/en/products/audio/

VIA Vinyl Audio

VIA Vinyl AudioWersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

01.10.2007 r.

ZUS pożegna Prokom?, 9:14

Qisda wchodzi z UMA do Europy, 9:14


Nowsze

01.10.2007 r.

Linux rośnie dzięki Microsoft, 12:27

Najpopularniejsze wirusy września 2007, 14:57


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 0.80 | SQL: 19 | Uptime: 503 days, 23:42 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl