heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 19 sierpnia 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 28 września 2007, 07:51

Google zatrudni więcej Europejczyków

Firma Google planuje znaczące zwiększenie ilości swoich pracowników. Według zapowiedzi najwięcej osób ma zostać zatrudnionych w Europie. Według danych zebranych przez Financial Times, w chwili obecnej zaledwie 500 z 7000 inżynierów pracujących dla internetowego giganta jest zatrudnionych na starym kontynencie.

Olbrzymi talent informatyczny jest dostępny w tych krajach, tam jest potencjał do lokalnego tworzenia nowych produktów, które mogą ulepszyć życie wszędzie” - mówi Alan Eustace, starszy wiceprezes działu technologii i badań w Google.

Firma Google podała również, że stanowisko wiceprezesa działu inżynierii dla Europy obejmie Nelson Mattos. Będzie on urzędował w siedzibie firmy w Zurychu. Do obowiązków Mattosa będzie należało nadzorowanie projektów prowadzonych w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

- Jestem podekscytowany możliwością skorzystania z tych wspaniałych "umysłów" jakie mamy tutaj do tworzenia produktów w regionie, nie tylko dla EMEA, ale również dla reszty świata. Nasi inżynierowie w Europie, Rosji i Izraelu już pracują nad różnymi ważnymi obszarami – od map i jakości wyszukiwania aż po systemy reklamowe i usługi mobilne – i zamierzamy robić jeszcze więcej w przyszłości - powiedział Mattos.

Obecnie Google ma w Europie 12 ośrodków rozwojowo badawczych. W całym regionie EMEA internetowy gigant zatrudnia 2500 osób.

CHIP

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

27.09.2007 r.

Problemy z DRM przyczyną porzucenia Windows, 17:54

Microsoft przyznaje się do błędu w Excel 2007, 17:51


Nowsze

28.09.2007 r.

Alkohol jak papieros, 7:54

Intel idzie na wojnę z ARM, 11:09


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 1.13 | SQL: 14 | Uptime: 287 days, 13:37 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl