heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 23 maja 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 26 września 2007, 11:16

Nieoczekiwana zmiana miejsc - raport NewsPoint

NewsPoint wraz z firmą Newton PL przygotował kolejny raport na temat polityków i partii politycznych, które w kolejnym tygodniu kampanii wyborczej (15 – 21 września) najczęściej pojawiały się w polskich mediach papierowych oraz online.

Partie polityczne


W ubiegłym tygodniu nastąpiła dość zaskakująca zmiana - po raz pierwszy Platforma Obywatelska wyprzedziła Prawo i Sprawiedliwość pod względem ilości artykułów w prasie. O PO polskie gazety pisały 1647 razy, natomiast o PiS – 1573. W rankingu obecności w serwisach internetowych nadal niepodzielnie rządzi PiS (3169 publikacji), jednak druga w kolejności Platforma powoli zmniejsza dystans dzielący ją od lidera (2722). Dalsza część rankingu wygląda tak samo jak w ubiegłym tygodniu. PSL i SDPL są nadal mało aktywne w internecie.

Politycy


W rankingu najczęściej opisywanych polityków – prócz pierwszego miejsca - nastąpiły dość duże zmiany. Lech Kaczyński znalazł się tuż za swoim bratem, natomiast Donald Tusk spadł na 4. miejsce. Za prezydentem i premierem znalazł się Andrzej Lepper, którego nazwisko dość często pojawiło się w kontekście zamykania list wyborczych Samoobrony, na których umieszczono m.in. Piotra Tymochowicza, Leszka Millera oraz Zbigniewa Wrzodaka. Media informowały również o odroczeniu rozprawy Anety Krawczyk przeciwko Andrzejowi Lepperowi oraz spekulowały na temat startu Jerzego Oleksego z list tej partii.

W pierwszej dziesiątce najbardziej widocznych w mediach polityków pojawili się Bogdan Borusewicz i Wojciech Olejniczak. Nelly Rokita, doradczyni prezydenta ds. kobiet, pomimo dużej aktywności medialnej nadal znajduje się poza pierwszą dziesiątką, jednak z uwagi na fakt, że niedawno poinformowała o starcie z listy PiS, ta sytuacja może ulec zmianie w bieżącym tygodniu.

Wykresy:
Politycy
Politycy
Politycy
Partie
PO
PiS
Jarosław Kaczyński

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

26.09.2007 r.

Opóźnione premiery gier, 8:51

Planet: Kamera internetowa z emiterem podczerwieni o zasięgu 30 metrów, 8:48


Nowsze

26.09.2007 r.

GPS coraz popularniejszy w Polsce, 11:17

Motorola wprowadzi WiMAX do telefonów, 15:07


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 1.16 | SQL: 14 | Uptime: 189 days, 4:05 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl