heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 17 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 19 września 2007, 13:40

Hybrydowe przełączniki KVM firmy Aten

ATEN International wzbogacił swoją ofertę najprostszych przełączników serii Petite o nowe dwuportowe, hybrydowe przełączniki KVM, CS52, CS52A oraz CS52D. Przełączniki te umożliwiają korzystanie z jednej klawiatury ze złączem PS/2, jednego monitora ze złączem DVI i jednej myszki z USB do kontrolowania dwóch komputerów.

Wszystkie trzy nowe modele przełączników, począwszy od modelu podstawowego - CS52 poprzez wersję z portami audio (CS52A) oraz CS52D, który posiada dwie wtyczki audio oraz złącze DVI, zostały pomysłowo zaprojektowane tak, aby współpracowały z pilotem (Remote Selection Switch). Dzięki temu użytkownicy mogą kontrolować komputery z poziomu konsoli, bez dotykania samego przełącznika, który wtedy może być umieszczony w wygodnym dla użytkownika miejscu.

Nowe hybrydowe dwuportowe przełączniki KVM firmy ATEN International - CS52, CS52A oraz CS52D - zostały zaprojektowane dla użytkowników SOHO, by mogli w łatwy sposób kontrolować dwa komputery za pomocą jednej konsoli (monitor, klawiatura na PS/2 i mysz na USB). Urządzenia te to w zasadzie jeden, zwarty kabel, który zaprojektowano w taki sposób, by zaoszczędzić miejsce na biurku oraz by ułatwić jego przeprowadzenie w biurze. Hybrydowe przełączniki KVM pozwalają na przełączanie między komputerami za pomocą skrótów klawiaturowych albo pilotów Remote Port Selection Switch, czyli małych stylowo zaprojektowanych urządzeń sterujących, które można podłączyć do KVM za pomocą kabla o długości 1,8 m. Dzięki temu użytkownik zaoszczędza zdecydowanie więcej miejsca na biurku. Urządzenie to wyposażone jest w przycisk, który służy do łatwego przełączania kontrolowanych komputerów, zawiera również dwie diody wskazujące wybrany komputer oraz podkładkę antypoślizgową, tak by nie spadał z biurka.

Przełączniki CS52, CS52A oraz CS52D nie są przeznaczone jedynie dla użytkowników klawiatury na złącze PS/2 oraz myszy na USB. Złącze USB w przełącznikach może także służyć do podłączenia huba USB, do którego można przyłączyć takie urządzenia jak: pendrive, kamera cyfrowa, drukarka i używać ich jednocześnie na obu podpiętych do przełącznika komputerach.

- Zamiana standardu PS/2 na USB może na pierwszy rzut oka nie wydawać się istotna. Jednakże główną zaletą myszy na USB jest jej szybszy czas reakcji i większa czułość. To jest szczególnie istotne w grach komputerowych - powiedział Kelvin Chen, prezes ATEN International. - Myszy są wyposażone w USB stają się coraz bardziej popularne. Nowe dwuportowe hybrydowe przełączniki KVM firmy ATEN nie tylko umożliwiają wygodne połączenie klawiatury na złączu PS/2 oraz myszy z USB, ale również obsługę dzięki innowacyjnemu pilotowi Remote Port Selection Switch, który zawiera dodatkowy port USB oraz porty audio i DVI.

Przełączniki CS52A i CS52D firmy ATEN International są wyposażone w złącza audio do podłączenia mikrofonu i głośników. Możliwe jest niezależne podłączenie audio i innych kanałów - na przykład użytkownicy mogą jednocześnie słuchać muzyki z jednego komputera, a pracować czy grać na drugim, także podłączonym do przełącznika. Pełne brzmienie basów, jakie jest osiągalne w CS52A i CS52D, gwarantuje bogate doświadczenia dźwiękowe. Przełącznik obsługuje systemy 2.1. Ponadto CS52D jest całkowicie zgodny z wymogami DVI-Digital.

Przełącznik CS52A

Przełącznik CS52ACS52 i CS52A pozwalają na przesył sygnału wideo o rozdzielczości do 2048 x 1536 pikseli, zaś CD52D przesyła obraz o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli na (DDC2B). Te trzy nowe modele przełączników są zgodne ze wszystkimi głównymi systemami operacyjnymi (Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Linux oraz FreeBSD). Ponadto do pracy nie potrzebują zewnętrznego zasilania.

CS52 (dwuportowy hybrydowy przełącznik KVM), CS52A (dwuportowy hybrydowy przełącznik KVM wyposażony w audio) oraz CS52D (dwuportowy hybrydowy przełącznik KVM DVI wyposażony w audio) są już dostępne na rynku. Ich cena wynosi 34,9 euro za CS52, 39,9 euro za CS52A oraz 84,9 euro dla CS52D. Są to sugerowane ceny detaliczne netto.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

19.09.2007 r.

Nokia: Nowy biznesowy telefon E51, 12:42

PO goni PiS w mediach - raport NewsPoint, 12:38


Nowsze

19.09.2007 r.

AMD zaskakuje, 13:41

Intel: Nehalem już działa, 13:42


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 4.66 | SQL: 20 | Uptime: 16 days, 20:34 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl