heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 4 grudnia 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 19 września 2007, 12:38

PO goni PiS w mediach - raport NewsPoint

NewsPoint wraz z firmą Newton PL przygotował raport na temat polityków i partii politycznych, które najczęściej pojawiały się w ubiegłym tygodniu (8 – 14 września) w polskich mediach papierowych oraz online.

Partie polityczne


Od 8 do 14 września polskie media najczęściej pisały o PiS. Partia ta została wymieniona 3278 razy w internecie oraz 1692 razy w prasie. Druga w kolejności jest Platforma Obywatelska – pojawiła się 2719 razy w Internecie i 1477 razy w prasie, zatem różnica między tymi ugrupowaniami jest niewielka. Następny w rankingu Sojusz Lewicy Demokratycznej zanotował niemalże o połowę mniej publikacji w obu rodzajach mediów. Co ciekawe, mimo, że partia ta startuje jako LiD, nazwa SLD pojawia się w internecie i prasie częściej niż nazwa centrolewicowej koalicji.

Większość partii jest znacznie częściej opisywana w mediach online niż papierowych (średnio prawie 2 razy więcej publikacji internetowych niż tradycyjnych). Od tej zasady istnieją dwa wyjątki – PSL oraz SDPl. Obie partie znajdują się na końcu rankingu pod względem ilości publikacji w ogóle. Być może ugrupowania te powinny położyć większy nacisk na komunikację w internecie?

Politycy


Wśród polityków na czele rankingu internetowego niezmiennie znajduje się Jarosław Kaczyński (1807 publikacji). Drugi w zestawieniu Donald Tusk raczej nie ma szans na wyrównanie pod względem ilości publikacji - jest ponad 2 razy rzadziej wymieniany w polskim internecie.

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości są znacznie bardziej aktywni medialnie niż politycy Platformy Obywatelskiej - w pierwszej dwudziestce znajdują się m.in. Jarosław i Lech Kaczyński, Kazimierz Marcinkiewicz, Anna Fotyga, Jacek Kurski, Ludwik Dorn i Jerzy Polaczek, natomiast w przypadku PO najczęściej padają 3 nazwiska – Donald Tusk, Jan Rokita oraz Bronisław Komorowski.

W poprzednim tygodniu Jan Rokita pojawiał się w mediach przede wszystkim w związku ze swoją decyzją o odejściu z polityki, wkrótce zatem przestanie być jedną z „komunikacyjnych lokomotyw” PO. O niewielkiej skuteczności komunikacyjnej lewicy świadczy fakt, że w pierwszej dziesiątce najczęściej wymienianych polityków znajduje się tylko jeden przedstawiciel tej strony sceny politycznej – Aleksander Kwaśniewski.

Wykresy:


Partie polityczne - wykres
Partie polityczne - wykres
Politycy - wykres
Politycy - wykres

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

19.09.2007 r.

SP3 dla Office 2003 do pobrania, 10:01

HTC wyprodukuje smartfony Sony Ericssona, 8:53


Nowsze

19.09.2007 r.

Nokia: Nowy biznesowy telefon E51, 12:42

Hybrydowe przełączniki KVM firmy Aten, 13:40


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 3.05 | SQL: 18 | Uptime: 215 days, 21:18 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl