heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 4 grudnia 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 18 września 2007, 13:18

Odsłonięcie projektu Stadionu Euro 2012

Można już zobaczyć gotowy projekt Stadionu Euro 2012 w Second Life, który zaprojektowała agencja FFCreation.

Opracowanie projektu trwało około miesiąca. FFCreation zakłada, że otwarcie nastapi na początku listopada.

Zadanie jest ambitne. Budowanie w SL ogromnych brył a szczególnie krzywizn i owali nie jest łatwe. W budowaniu w świecie SL bardzo pomaga na szczęście brak grawitacji, dzięki czemu niektóre konstrukcje mogą być naprawdę odważne.

Projekt Stadionu Euro 2012 - schemat

Projekt Stadionu Euro 2012 - schematOgranicza jedynie ilość elementów, których można używać. Projektując budowniczy FFCreation muszą zadbać o względną prostotę formy. Żaden z elementow nie może być większy niż 10 metrów. Tekstury, którymi będą pokryte obiekty muszą być ponadto maksymalnie zoptymalizowane pod względem wagi, ma to bowiem wpływ na szybkość wczytywania całego obiektu w grze.

Mimo to agencja czerpie wzorce z najwyższej półki. Źródłem inspiracji dla projektu stadionu w SL były przepiękne projekty chińskich stadionów oraz projekty stadionów z RPA a zwłaszcza King Senzangakhona Stadium.
FFCreation chce, żeby użytkownik SL odczuł prawdziwy rozmiar stadionu olimpijskiego i dlatego realizuje projekt praktycznie 1:1, gdzie boisko ma rozmiar 90x45.

Stadion będzie miał nowoczesny, dynamiczny kształt, lekki i świetlisty, z dużą ilością obłych kształtów i szkła. Ma robić wrażenie rozmachem. Trybuny będą ustawione dookoła stadionu - tak jak na stadionach powyżej 20 000 widzów. Stadion posiadać będzie zaplecze biurowe oraz parking podziemny.

Projekt Stadionu Euro 2012 - widok 3D w Second Life
Projekt Stadionu Euro 2012 - widok 3D w Second Life

Projekt Stadionu Euro 2012 - widok 3D w Second LifePrzyjazny, futurystyczny i aerodynamiczny kształt stadionu sprzyjać będzie porozumieniu ponad wszelkimi podziałami, taka jest idea projektu. Założeniem jest pełna funkcjonalność Stadionu i jego atrakcyjność. Stadion ma wciąż pozytywnie zaskakiwać odwiedzających swoją nowoczesną infrastrukturą oraz wydarzeniami, które się będą na nim odbywać.

Następnym etapem będzie konstrukcja całego miasteczka sportowego. Wokół stadionu będzie tętnić życie. Pojawią się restauracje i sklepy.

Agencja zaprasza na stronę: www.eurofun2012.com, stale aktualizowaną. Właśnie powstała nowa zakładka „Second Life”, z której można dowiedzieć się więcej o samej grze, przeczytać krótki instruktarz o tym jak się zalogować do SL, dowiedzieć się o coraz większym znaczeniu SL, jakie nabiera dla rynku reklamowego.

Już niedługo strona ukaże się w wersji ukraińskiej i niemieckiej.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

18.09.2007 r.

IBM zaoferuje darmowy pakiet biurowy, 12:26

UPnP standardem ISO, 12:25


Nowsze

18.09.2007 r.

Blokowanie reklam nielegalne?, 19:53

Nanokable - pamięć doskonała?, 19:57


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


exact - 18 września 2007, 15:24

chyba 'instruktaż'


trwam - 24 września 2007, 14:55

Gdyby wszystko było tak proste jak w Second Life :) Jest też inny polski wirtualny stadion na wirtualnystadion.plAutor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 2.23 | SQL: 16 | Uptime: 215 days, 21:04 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl