heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 17 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 10 września 2007, 09:39

Analitycy o telefonie Google'a

Od pewnego czasu pojawiają się plotki mówiące, iż Google ma zamiar wyprodukować własny telefon komórkowy. Ostatnio znowu one ożyły, gdyż koncern opatentował Gpay, technologię dokonywania płatności za pośrednictwem urządzeń przenośnych.
Analitycy wątpią jednak, czy Google ma zamiar produkować telefon.

Vincent Pulbere, główny analityk firmy Ovum, stwierdził iż nie widzi bezpośredniego związku pomiędzy patentem a ewentualnym telefonem. Jego zdaniem Gpay ma być rozszerzeniem istniejącej już usługi Google Checkout. Sądzę, że Google nie ma zamiaru produkować urządzeń - powiedział Pulbere.

Zgadza się z nim Thomas Husson, analityk firmy JupiterResearch: Nie sądzę by te dwie sprawy [Gpay i Gphone - red.] były bezpośrednio powiązane - mówi.

Husson zauważa, że Google de facto firmą reklamową i produkcja własnego telefonu nie mieści się w jej modelu biznesowym. Nie wyklucza jednak, że w przyszłości Gphone powstanie, tym bardziej, że Google jest zainteresowane nabyciem częstotliwości radiowej, którą można wykorzystać w telefonach komórkowych.

Google nie komentuje doniesień dotyczących telefonu.

Mariusz Błoński


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

09.09.2007 r.

IVONA pośród najlepiej ocenionych głosów na świecie, 11:10

VIA traci specjalistów od chipsetów na rzecz ASUSteka, 11:10


Nowsze

10.09.2007 r.

Sweter z fotochromatycznej wełny, 9:40

W Polsce boom na komputery, 9:42


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 4.34 | SQL: 13 | Uptime: 16 days, 21:35 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl