heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Wtorek 16 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 7 września 2007, 14:34

Botnet Storma silniejszy od superkomputerów

Rosnący ciągle botnet szkodnika Storm ma już wystarczającą moc do przeprowadzenia skutecznego ataku na największe przedsiębiorstwa, a nawet kraje.

Według specjalistów, łączna moc obliczeniowa komputerów wcielonych przez robaka Storm w botnet przewyższa bez problemów możliwości najlepszych superkomputerów na świecie. Szacuje się, że sieć utworzona przez robaka jest jedną z największych, jakie udało się stworzyć autorom złośliwego oprogramowania. "Osiągnięcie" jest tym bardziej groźne, że Storm działa w Internecie zaledwie od trzech miesięcy.

Około 2 milionów komputerów jest używanych codziennie do rozsyłania spamu, specjaliści szacują, że jest to około 10% wszystkich złapanych do botnetu maszyn. Specjaliści monitorujący działalność botnetu zauważają chwilowe zwyżki aktywności, podczas których wykorzystywane jest 20 milionów komputerów. Według najbardziej śmiałych oszacowań, Storm zdołał przejąć kontrolę nad 50 mln PC.

Sieć złożona z dwóch milionów maszyn dysponuje większą mocą obliczeniową, niż IBM BlueGene. Można się spotkać z opiniami, że botnet Storma jest silniejszy, niż 500 najszybszych superkomputerów świata razem wziętych.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

07.09.2007 r.

Kwantowa teleportacja, 14:32

Czterordzeniowy notebook, 14:30


Nowsze

08.09.2007 r.

Windows Server 2008 RC0 u pierwszych testerów, 11:42

UE przyjrzy się Google, 11:42


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.52 | SQL: 16 | Uptime: 26 days, 8:05 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl