heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Środa, 29 sierpnia 2007, 13:37

Nowy Creative ZEN o pojemności do 16 GB

Firma Creative, światowy lider w dziedzinie produktów przeznaczonych do rozrywki cyfrowej, zapowiedziała Creative ZEN™ – odtwarzacz muzyki, filmów i przeglądarkę zdjęć z zaawansowanym, kolorowym ekranem o przekątnej 2,5 cala.

Odtwarzacze Creative ZEN będą dostępne w trzech wersjach o pojemności – 4, 8 lub 16 GB, co umożliwia zmieszczenie wielu godzin filmów lub tysięcy zdjęć. Wbudowany czytnik kart SD umożliwia praktycznie nieograniczone zwiększanie pojemności urządzenia ułatwiając dodawanie, odtwarzanie oraz wymianę muzyki, filmów i zdjęć.

Creative ZEN™ to pierwszy odtwarzacz firmy Creative, który umożliwia odtwarzanie plików muzycznych zapisanych w formacie AAC. ZEN wykorzystuje też niechronione pliki iTunes Plus ze sklepu internetowego iTunes, oraz pliki ripowane z płyt CD za pomocą aplikacji iTunes1. Oczywiście odtwarza również najbardziej popularne formaty zapisu plików audio, czyli MP3 i WMA, WAVE i Audible oraz pliki wideo w tym MPEG-4, DivX, XviD i WMV. Pełne naładowanie akumulatora wystarcza nawet na 5 godzin odtwarzania filmów lub 25 godzin słuchania muzyki.

Niewielkie rozmiary i waga, doskonały duży ekran, a przede wszystkim slot kart SD i możliwość odtwarzania plików audio i wideo, zapisanych w najczęściej wykorzystywanych dziś formatach powodują, że Creative ZEN jest jednym z najbardziej zawansowanych technologicznie odtwarzaczy multimedialnych na świecie” - powiedział Sim Wong Hoo, prezes i dyrektor generalny Creative. "Nie jest ważne, czy pobierasz pliki wideo z YouTube, czy kopiujesz ulubione filmy z domowej biblioteki DVD, kupujesz muzykę z iTunes lub dowolnego sklepu internetowego na całym świecie - wszystko szybko i łatwo zapiszesz w praktycznie nieograniczonej pamięci odtwarzacza Creative ZEN i schowasz go do kieszeni."

Creative ZEN posiada ekran TFT o przekątnej 2,5 cala, obsługujący do 16,7 mln kolorów. Menu odtwarzacza, oparte na opatentowanym przez Creative interfejsie ZEN, zostało odświeżone i umożliwia jeszcze szybsze i prostsze sterowanie urządzeniem. Dzięki nowym ikonom i kolorystyce jest bardziej atrakcyjne wizualnie, umożliwia wyświetlanie większej ilości informacji na ekranie. Odtwarzacz ma wbudowane radio UKF z możliwością zaprogramowania 32 stacji i dyktafon, a organizator umożliwia synchronizację kontaktów, list zadań i kalendarza z programem Microsoft Outlook.
Odtwarzacz Creative ZEN™

Odtwarzacz Creative ZEN™Najważniejsze właściwości ZEN:
" Niewiarygodnie mały odtwarzacz ZEN mieści tysiące plików muzycznych, zdjęć i wiele filmów!
" Dostępny w wersjach o pojemności 4, 8 i 16 GB. Złącze SD/SDHC umożliwia praktycznie nieograniczoną rozbudowę pojemności urządzenia.
" Obsługa MP3, AAC i WMA WAVE - możliwość odtwarzania muzyki przegranej z płyt lub ściągniętej z Internetu.
" Odtwarza książki audio zapisane w formacie Audible i MP3.
" Odtwarza filmy w formacie WMV lub DivX/XviD w rozdzielczości 320 x 240. Automatycznie konwertuje wideo z innych formatów za pomocą dołączonego oprogramowania.
" Ekran TFT o przekątnej 2.5", obsługujący do 16,7 mln kolorów. Funkcja importowania z komputera PC lub aparatu cyfrowego za pośrednictwem karty SD.
" Wbudowane radio UKF i mikrofon.


Akcesoria dla odtwarzacza Creative ZEN:
" ZEN Leather Case - skórzane etui ze zintegrowaną podpórką i kieszonkami na karty SD.
" ZEN Clear Case - twarde, przezroczyste etui z podpórką.
" ZEN Armband - miękki, tekstylny pasek na ramię z etui chroniącym odtwarzacz.
" ZEN Skin Pack - zestaw trzech etui (czerwony, niebieski, czarny).
" ZEN Skin with Wire Management - czarny ochraniacz z pętlą do układania przewodu słuchawkowego.
" ZEN Universal Power Adapter - uniwersalny zasilacz z wtyczkami pasującymi do różnych standardów światowych.
" ZEN Power Adapter - zasilacz z brytyjską i europejską wtyczką.
" ZEN Screen Protector - ochraniacz ekranu.


Odtwarzacz Creative ZEN™ dostępny będzie na rynku polskim od września 2007 roku w cenach:
- ZEN 4 GB - 599 PLN brutto
- ZEN 8 GB - 749 PLN brutto

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

29.08.2007 r.

Znaleziono największy diament świata, 13:08

Prąd z ludzkiego ciepła, 13:04


Nowsze

29.08.2007 r.

Azja traci prąd w komputerach, 17:11

Google i Yahoo pozwane za pocztę elektroniczną, 17:13


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 6.46 | SQL: 23 | Uptime: 27 days, 3:12 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl