heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Piątek 19 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 6 sierpnia 2007, 15:17

ATEN: Nowy przełącznik KVM z kablami DVI i audio

ATEN International przedstawia nowe dwuportowe przełączniki: CS62D z portami PS/2 oraz CS62DU z portami USB. Oba przełączniki należą do serii PETITE. Są wyposażone w kable DVI do podłączania cyfrowych urządzeń wideo (nowoczesne monitory i projektory multimedialne).

CS62D i CS62DU służą do kontrolowania pracy dwóch komputerów za pomocą jednego zestawu KVM - klawiatura, monitor i mysz, co znacznie oszczędza miejsce na biurku. Zestaw ten można rozszerzyć o głośniki i przez przełącznik podłączyć je do portów audio obu komputerów. Przełączanie pomiędzy komputerami a źródłami dźwięku następuje niezależnie, co w praktyce oznacza, że np. pracując na pierwszym komputerze, możne w tym samym czasie z drugiego słuchać muzyki. Obydwa przełaczniki posiadają możliwość podłączenia przycisku sterującego Remote Selection Switch. Umożliwia to ukrycie przełącznika.

Przycisk przełącznika

Przycisk przełącznikaPrzełączniki CS62D/CS62DU zajmują mało miejsca dzięki zwartej, niewielkiej konstrukcji, spiętym ze sobą kablom o długości 1,2 m do konsoli i 0,6 oraz 1,2 m do komputerów. Przełączniki działają od chwili podłączenia do komputerów i konsoli. Ich instalacja i obsługa jest bezproblemowa. Przełączanie między komputerami, na których użytkownik chce aktualnie pracować, może odbywać się poprzez skróty klawiaturowe lub dzięki Remote Selection Switch. To niewielkie urządzenie podłącza się kablem o długości 1,8 m do przełącznika KVM, zaś sam przełącznik można zdjąć z biurka, zachowując dzięki temu jeszcze więcej przestrzeni na biurku. Remote Selection Switch ma wygodny przycisk do przełączania między komputerami, zaś obecnie wybrany komputer jest oznaczony diodą. Urządzenie jest pokryte antypoślizgową okładziną, która zapobiega przypadkowemu zrzuceniu go z biurka.

CS62D/CS62DU są w pełni kompatybilne ze standardem DVI - przesyłają obraz w tym standardzie bez straty jakości, co ma miejsce przy przesyłaniu obrazu przez kable VGA. Ponadto oba przełączniki mogą przesyłać dźwięk i sygnał z mikrofonu, obsługują standard dźwięku surround 2.1.

- ATEN zdaje sobie sprawę z rosnącego dla użytkowników komputerów znaczenia dobrej jakości dźwięku i obrazu – powiedział Kevin Chen, prezes ATEN International. – Coraz więcej użytkowników komputerów chce wykorzystywać najnowsze technologie przesyłania obrazu wideo oraz dźwięku. Nowe przełączniki CS62D i CS62DU są najlepszą odpowiedzią na ich potrzeby.

Przełącznik CS62DU

Przełącznik CS62DUPrzełącznik USB DVI KVM CS62DU został wyposażony w specjalną funkcję - jego port USB 2.0 służy nie tylko do podłączania wielofunkcyjnej myszy, ale także do podłączenia huba USB, zaś dzięki niemu – wielu dodatkowych urządzeń peryferyjnych (drukarki, kamery, pamięci flash itp.).
Oba przełączniki CS62D i CS62DU przesyłają obraz wideo w doskonałej jakości – z rozdzielczością do 1600x1200 piksel przy częstotliwości 60 Hz (DDC2B). Przełączniki mogą pracować z każdym bardziej znanym systemie operacyjnym (Windows XP, Windows 2000, Windows Vista, Linux, FreeBSD oraz Mac OS – tylko CS62DU). Ponadto, niezależnie od systemu, mogą monitorować pracę komputerów dzięki funkcji Auto Scan i nie wymagają dodatkowego zasilania.

Przełącznik CS62D

Przełącznik CS62DATEN CS62D, dwuportowy przełącznik PS/2 DVI KVM z portami audio oraz również dwuportowy przełącznik ATEN CS62DU USB DVI KVM z audio są już w sprzedaży. Sugerowane ceny detaliczne to: 79.90 euro (CS62D) oraz 89.90 euro (CD62DU) netto.

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

06.08.2007 r.

Łącza uwolnione od TP, 12:23

Hitachi traci na dyskach, 12:22


Nowsze

06.08.2007 r.

id Software w sieci Steam, 15:18

Nokia wykorzysta technologię DRM Microsoftu, 15:21


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.24 | SQL: 25 | Uptime: 212 days, 19:25 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl