heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 15 lipca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Sobota, 30 października 2004, 00:07

Opłaty za korzystanie z Gadu-Gadu

Od kilku dni w sieci komunikatora Gadu-Gadu, jednego z najpopularniejszych komunikatorów w Polsce, krąży niepokojąca wiadomość, która zawiera informacje o tym iż, producent zamierza wprowadzić opłaty za korzystanie z programu. Ponadto dołączona jest instrukcja jak uzyskać bezpłatną wersję programu.


Treść wiadomości wygląda następująco:

Przepraszamy za klopoty z dostepem do serwerów GG w dniu 24.10 2004, które moga nastapic ze wzgledu na prace przy wprowadzeniu nowego systemu taryfikacji. Od poniedzialku (24.10) serwery GG beda juz calkowicie stabilne. Od poniedzialku uruchomienie dostepu na kolejne 30 dni nastapi 15 sekund po wyslaniu SMSa o tresci twoj_numer_GG na numer 79** za 9,88 + VAT .Producent GG zamierza wprowadzić opłaty za korzystanie z programu. Firma SMS Express uznała, że aby uporać się z ciągłymi kłopotami z łączeniem się z serwerem musi zainwestować w nowe łącza i serwery. Dodatkowo producent GG uznał, że większość użytkownik w zaprzestaje korzystania z GG na korzyść innych komunikator w. W tej chwili są przeprowadzane badania i wykonywane są statystyki ilości przesłanych wiadomości przez Twoje GG. Jeżeli wyślesz tą wiadomość do minimum 10 (im więcej tym lepiej) Dostaniesz darmowe GG .TO NIE JEST ŻART"

Jak się później okazało jest to żart a raczej kolejna próba wyłudzenia pieniędzy przy pomocy komunikatora. Oczywiście sami producenci nie zamierzają wprowadzić żadnych opłat za korzystanie z programu - informują również o tym na stronach domowych komunikatora Gadu-Gadu:

Informujemy że NIE ZAMIERZAMY wprowadzać opłat za korzystanie z Gadu-Gadu, a informacje o konieczności wysłania SMSa na numer 79XX są NIEPRAWDZIWE. Zespół Gadu-Gadu

Na koniec można, a nawet trzeba zadać sobie pytanie czy produkty komercyjne są z góry skazane na liczne próby wyłudzenia oraz ataki, zaś w przypadku produktów darmowych, z których nie ma jak "wydusić grosza", problem taki nie istnieje?

Źródło: hacking.pl


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

30.10.2004 r.

Polak wykrył błędy w Javie w komórkach, 0:04

25.10.2004 r.

Sejm wprowadził ulgę dla internautów, 14:02


Nowsze

30.10.2004 r.

Najszybszy superkomputer, 0:07

Popsułeś? Napraw sobie sam..., 0:09


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 2.01 | SQL: 18 | Uptime: 63 days, 3:48 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl