heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 28 stycznia 2023 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 27 lipca 2007, 14:34

Aladdin: Prawa autorskie pod specjalnym nadzorem SRM

Senat rozpatruje ustawę z dnia 6 lipca 2007 r. o zmianie ustawy o prawie
autorskim i prawach pokrewnych.
Tymczasem wkracza Aladdin i jego HASP SRM. Prawa autorskie utworów na nośnikach informatycznych pod specjalnym (zdefiniowanym) nadzorem.

Izraelska firma informatyczna Aladdin wprowadza na polski rynek HASP SRM (Software Rights Management), nową koncepcję rozwiązań wspomagających zarządzanie dostępem do oprogramowania oraz zabezpieczania go przed piractwem i niekontrolowanym wykorzystywaniem.

HASP SRM wzbogaca rodzinę rozwiązań szyfrujących HASP, które od kilkunastu lat są na całym świecie stosowane przez firmy informatyczne do zabezpieczeń oprogramowania. Szacunki firmy badawczej IDC wskazują, że rozwiązania z rodziny HASP dotychczas zabezpieczyły oprogramowanie o wartości ponad 500 miliardów dolarów. Wynik ten plasuje firmę Aladdin i rozwiązania HASP na pozycji niekwestionowanego światowego lidera w zakresie ochrony praw autorskich i cyfrowej własności intelektualnej.

HASP SRM jest skierowany do producentów oprogramowania, jak również
dystrybutorów i wydawców. Nowość HASP SRM polega na wprowadzeniu technologii Cross-LockingTM, która zabezpiecza dostęp do oprogramowania jednocześnie na dwóch poziomach: sprzętowym (Hardware Locking, HL) i programowym (Software Locking, SL). HASP SRM udzieli dostępu do zabezpieczonej aplikacji tylko wtedy, gdy klucz zabezpieczający znajduje się w komputerze końcowego użytkownika. Może to być zarówno klucz sprzętowy, indywidualne urządzenie szyfrujące USB (HASP HL), jak również elektroniczny klucz programowy (HASP SL).

"Jako światowy lider w zakresie oprogramowania DRM (Digital Rights
Management) z ponad 20 letnim doświadczeniem, jesteśmy przekonani, że HASP SRM jest najbardziej elastycznym i innowacyjnym rozwiązaniem w zakresie ochrony, licencjonowania i dystrybucji oprogramowania. HASP SRM zapewnia wszystkim twórcom oprogramowania możliwość dostarczania swoich produktów z pełną ufnością, nie tylko jako zabezpieczenie przed stratami, ale także z perspektywą wzrostu dochodów. Aladdin kontynuuje strategię tworzenia standardów dla innowacji, niezawodności i obsługi - HASP SRM oznacza znaczące umocnienie naszego przywództwa na rynku oraz rozszerzenie potencjalnych użytkowników HASP na świecie.
" - mówi Avi Barir, wiceprezes Software DRM w firmie Aladdin Knowledge Systems.

HASP SRM daje twórcom pewność otrzymania zapłaty za każdą kopię swojej aplikacji. Daje przewagę nad konkurencją w czasach, kiedy cykl życia produktów znacząco się skraca i rośnie rywalizacja rynkowa. Rozwiązania oparte na kluczach szyfrujących, takie jak HASP, dają gwarancję zabezpieczenia oprogramowania przed piractwem, co ma ogromne znaczenie dla producentów z Polski i innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej, gdzie poziom kradzieży oprogramowania jest wciąż wysoki.

HASP SRM wprowadza także bogate możliwości zarządzania procesem licencjonowania produktów informatycznych, oparte na systemie indywidualnych kluczy dostępu oraz różnego rodzaju licencji: czasowych, ograniczonej funkcjonalności, wersji demo, ograniczonej liczby użytkowników. Nowe opcje dają vendorom wsparcie w modelowaniu procesów bezpiecznej dystrybucji ich oprogramowania, włączając w to planowanie sprzedaży gotowych rozwiązań informatycznych przez Internet lub np. w oparciu o marketing szeptany.

HASP SRM oparty jest na koncepcji "Zabezpiecz raz - Dostarczaj Wiele Razy", zgodnie z którą zabezpieczenie oprogramowania jest oddzielone od następujących po nim procesów biznesowych. Technologia Cross-LockingTM pozwala modelować systemy licencjonowania oraz określać modele klucza zabezpieczającego już po uprzednim zabezpieczeniu oprogramowania przez programistów. Proces zabezpieczania (szyfrowania) jest jednorazowy, po którym menedżerowie produktu i marketingu mogą wprowadzać dowolną liczbę modeli licencjonowania i wskazywać rodzaj klucza zabezpieczającego (sprzętowy lub programowy) dla całego cyklu życia produktu. Dzięki temu wydawcy oprogramowania mogą regulować poziom bezpieczeństwa w zależności od sytuacji rynkowej: budżetu, wartości aplikacji, segmentów rynku, wersji oprogramowania itd.

Oprogramowanie i cyfrowa własność intelektualna coraz częściej decydują o sukcesie organizacji. Wartości te należy zabezpieczać przed nieautoryzowanym użyciem i gwarantować twórcom bezpieczeństwo związane z ochroną oprogramowania, jak również dostępu do plików i stacji roboczych. Na świecie odnotowuje się stały wzrost zagrożeń związanych z kradzieżą oprogramowania i nadużywaniem praw dostępu. W Polsce piractwo wciąż stanowi poważny problem (według BSA i IDC jego poziom w Polsce sięga 70 proc.). Piractwo oznacza nie tylko utracone przychody, ale także skutecznie hamuje inwestycje w rozwój nowego oprogramowania i budowę kanałów sprzedaży.

Piractwo oprogramowania w różnych regionach świata:
wg BSA and IDC Software Piracy Study, maj 2006
- USA/Kanada - 22%
- Europa Zachodnia - 35%
- Azja (region Pacyfiku) - 54%
- Środkowy Wschód/Afryka - 57%
- Ameryka Łacińska - 68%
- Europa Środkowo-Wschodnia - 69%Aladdin (NASDAQ: ALDN) jest liderem wśród twórców zabezpieczeń cyfrowej własności intelektualnej. Od 1985 r. dostarcza rozwiązania do Zarządzania Uprawnieniami do Oprogramowania (DRM, Digital Rights Management) oraz do bezpiecznej komunikacji w Internecie. Są to przede wszystkim produkty z rodziny HASP do Zarządzania Dostępem do Oprogramowania (DRM), klucze eToken USB do autoryzacji dostępu i ochrony transakcji e-commerce, rozwiązania eSafe do ochrony sieci przed atakami i spamem. Autoryzowanym dystrybutorem firmy Aladdin jest od 1992 roku firma SYSTHERM INFO Sp. z o.o. z Poznania.


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

27.07.2007 r.

Xerox przystąpił do USCAP, 14:27

26.07.2007 r.

UE da więcej częstotliwości na 3G, 11:58


Nowsze

27.07.2007 r.

Ricoh: Nowe faksy FAX3320L i FAX4430NF, 14:41

Microsoft sprzedał 60 mln Vist, 14:43


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2023 | Prywatność | Load: 0.75 | SQL: 17 | Uptime: 51 days, 1:07 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl