heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Sobota 1 października 2022 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 23 lipca 2007, 20:31

Benchmark dla środowisk wirtualnych

Firma VMware lider w dziedzinie wirtualizacji jako pierwsza przygotowuje benchmark dla środowisk wirtualnych. Oprogramowanie powstaje przy współpracy z firmą Standard Performance Evaluation Corporation, która zajmuje się tworzeniem benchmarków. Według zapowiedzi VMmark, bo tak się będzie nazywać aplikacja zostanie zaprezentowana jeszcze dzisiaj.

Prace nad VMmark rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku, kiedy to VMware doszło do porozumienia w sprawie współpracy z firmą SPEC. Na początku tego roku gotowa była wersja beta, której dostępność była jednak stosunkowo ograniczona. Wykorzystywały ja między innymi takie firmy jak Dell czy Sun Microsystems, które już publikują wyniki wydajności na bazie VMmark.

Działanie VMmark polega na równoczesnym uruchamianiu coraz to większej ilości tak zwanych „kafelków”, aż komputer host zostanie maksymalnie obciążony. Każdy „kafelek” składa się z uruchomionych sześciu usług wśród których znajdziemy między innymi serwer baz danych, serwer poczty, czy też serwer WWW.

Porównanie wydajności serwera przy różnej ilości uruchomionych „kafelków” daje nam ostatecznie wynik podający optymalną ilość wirtualnych maszyn jakie możemy uruchomić w naszym środowisku.

CHIP

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

23.07.2007 r.

Najnowszy i ostatni Athlon 64 X2 6400+, 20:29

Produkcja płyt głównych ciągle w górę, 16:24


Nowsze

23.07.2007 r.

AMD ma pierwszą 65-nanometrową fabrykę, 20:32

24.07.2007 r.

Fujitsu: Twardziel naprawdę twardy, 18:16


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2022 | Prywatność | Load: 0.54 | SQL: 11 | Uptime: 331 days, 15:45 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl