heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Poniedziałek 24 czerwca 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Wtorek, 17 lipca 2007, 16:05

UE chce podzielić TP?

Komisja Europejska przegotowuje nowe zapisy dotyczące uprawnień i obowiązków krajowych regulatorów komunikacyjnych - wśród propozycji znajduje się między innymi wymóg obowiązkowego podzielenia podmiotu dominującego.

Jeśli przepisy zostaną zaakceptowane i wejdą w życie, z Telekomunikacji Polskiej powstaną dwie spółki: jedna zajmująca się rozwojem, utrzymaniem i udostępnianiem infrastruktury, druga zaś oferująca usług na wynajmowanych łączach. Co ważne, wynajem miałby się odbywać na takich samych zasadach, jak dla innych operatorów komunikacyjnych, co zdaniem KE uzdrowi sytuację na rynku i przyczyni się do spadku cen.

To właśnie niedostateczny spadek opłat za usługi telekomunikacyjne - ze szczególnym uwzględnieniem dostępu do Internetu - skłania Komisję do poszukiwania skutecznych rozwiązań. Podzielenie operatora dominującego w Wielkiej Brytanii przyczyniło się do spadku cen i rozpowszechnienia usług szerokopasmowego dostępu do sieci.

Wśród krajów, w których Komisja chciałaby widzieć egzekucję przepisu o podziale operatora dominującego jest Polska. Podział nie musiałby oznaczać wyodrębnienia dwóch niezależnych przedsiębiorstw, KE zadowoliłaby się także podziałem organizacyjnym.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

17.07.2007 r.

Janosik niedługo oficjalnie w ZUS, 16:05

Koń trojański szyfrujący dyski twarde, 16:02


Nowsze

17.07.2007 r.

AMD kończy z obniżaniem cen, 16:06

18.07.2007 r.

Windows Home Server gotowy!, 7:58


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 3.96 | SQL: 8 | Uptime: 139 days, 13:52 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl