heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Niedziela 19 maja 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Poniedziałek, 16 lipca 2007, 14:23

Intel: AMD nie jest naszym największym konkurentem

W notatce skierowanej do pracowników kierownictwo Intela kierownictwo korporacji przyznaje, że to nie AMD jest największym konkurentem giganta.

Mimo pojawiających się wciąż wiadomości o wojnie a AMD, to nie Advanced Micro Devices jest uważany przez szefostwo Intela jako główny konkurent korporacji. W notatce skierowanej do pracowników można wyczytać, że Intel zmienił sposób postrzegania rynku i odnalazł innych przeciwników.

Największym zagrożeniem dla głównej działalności Intela są aktualnie według korporacji Samsung oraz IBM. Najgroźniejszy jest ten pierwszy, który zajmuje drugie miejsce na świecie pod względem wielkości sprzedaży układów scalonych.

Przychody Samsunga zwiększyły się w zeszłym roku o 12%, podczas gdy Intel odnotował spadek o 11,1%, głównie z powodu sukcesów AMD.

IBM postawił według Intela na jakość, nie chcąc być największym, ale posiadającym najlepsze technologie wytwarzania i produkcji układów. W raporcie Intela zostało wymienionych ponadto 17 innych przedsiębiorstw, uważanych przez korporację za konkurencję. Są to między innymi Freescale, Hynix, NVIDIA, Toshiba, Broadcom, AMD, VIA oraz Transmeta.

Michał Tomaszkiewicz


Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

16.07.2007 r.

Play ciągle bez własnej sieci - i tak może zostać, 14:22

Mobilny Core 2 Extreme, 14:21


Nowsze

16.07.2007 r.

Google uruchamia Polskie Forum Pomocy AdWords, 17:02

Kontroler przepływu wody, 17:04


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 1.45 | SQL: 18 | Uptime: 395 days, 20:07 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl