heh.pl
Kanał informacyjny Heh.pl


Czwartek 22 lutego 2024 r.

artykuły | abc komputera (archiwum) | forum dyskusyjne | redakcja


Piątek, 22 czerwca 2007, 10:29

Nowy rodzaj spamu w PDF

„Ale on, Siddharta, stworzył. Po czym położył się w trawie i gorzko zapłakał” – tak się zaczyna jeden z nowej generacji e-maili typu spam. Rozpoczęły one już zapełnianie skrzynek odbiorczych. Aby obejść zabezpieczenia antyspamowe, właściwy tekst w e-mailu jest ukryty pomiędzy bezsensownymi frazami, myląc w ten sposób zabezpieczające naszą pocztę filtry. Jednak przejrzenie załączników od razu pokazuje, jakie jest prawdziwe przeznaczenie przesyłki: plik PDF promujący akcje firmy Talktech.

W czasach, kiedy każdy PC jest wyposażony w czytnik PDF, niewiele osób będzie miało problem z otwarciem pliku. Niestety, filtry antyspamowe nie badają obecnie plików PDF.

Motywacja spamerów jest dość oczywista: zakupują akcje za niewielkie pieniądze a następnie próbują podbić ich cenę. Firmy, których akcje są promowane zazwyczaj nie mają pojęcia o takim procederze.

Spamowanie PDF-ami to kolejny krok po obrazkowym spamie, który zaczął być popularny pod koniec ubiegłego roku. Filtrom ciężko wykryć niechciane treści w ciągle animujących się GIF-ach.

CHIP

Wersja do druku
Poleć znajomym: Udostępnij

Podobne tematy


Starsze

22.06.2007 r.

Internetowa kariera pierwiastka, 10:27

Wirus przyczyną awarii na lotnisku, 10:23


Nowsze

22.06.2007 r.

Gwałtowny wzrost liczby stron phishingowych, 10:30

Microsoft podnosi ceny, 12:43


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.


Brak komentarzy. Może warto dodać swój własny?Autor:  


Copyright © 2002-2024 | Prywatność | Load: 0.91 | SQL: 17 | Uptime: 440 days, 18:51 h:m | Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać pod adresem eddy@heh.pl